Yavaşlamayan Telefon Samsung Galaxy S7 Edge

Akıllı telefon dünyasındaki gelişmeler hız kesmeden devam ediyor. İşte Samsung'un yavaşlamayan telefonu.

Teknoloji 13.10.2019, 19:11 13.10.2019, 19:38 Düzce Flaş
Yavaşlamayan Telefon Samsung Galaxy S7 Edge

Akıllı telefon dünyasındaki gelişmeler hız kesmeden devam ediyor. Özellikleri ile bizleri şaşkına çeviren ve insan yaşantısının adeta bir parçası haline gelen bu teknolojik harikaların geleceği merak konusu.


Bu cihazların yazılım ve donanım alanındaki gelişmeleri rekabetten kaynaklanan beklenin çok üzerinde bir hızla gelişmesine sebep oluyor.

YAVAŞLAMAYAN TELEFON STRATEJİSİ


Durum öylesine karmaşıklaştı ki... Tüketici artık telefonların serilerini ve özelliklerini takip edemez bir hale geldi. Bu noktada özellikle telefonlarını pazarlayan şirketler tüketicinin bir telefonda aradığı temel özellik olan, hız ve akıcılık konusuna yoğunlaşmış görünüyorlar.


Bu noktada Samsung'un ilginç bir strateji izlediğini gözlemledik. 9Mart 2016 yılında Samsung'un Amiral gemisi olarak piyasaya sürdüğü Galaxy s7 ve s7 edge serisi telefonlar, ilginç bir grafiğe sahipler. Bu serinin ardından pek çok yüksek özellikli model çıkaran samsung s7 serisine güncelllemelere devam ederek tüketicicnin güvenini sağlamlaştırıyor.


Bu stratejinin çok öncelerden planlandığı açık. Özellikle Samsung kullanıcılarının özellikle bu seri hakkındaki olumlu geri dönüşleri markanın sağlamlık algısını güçlendiriyor.

NOKİA GİBİ SAĞLAM
Piyasaya sürüldüğü tarihten bu yana s7 serisi telefonlarda her hangi bir hız düşmesi yaşanmaması, bu telefonun neredeyse en yeni telefonlarla bile rekabet edecek performası vermesine neden oluyor.


Özelikle tasarım konusunda güncel telefonlara bile kafa tutuan s7 serisi, geçmişte Nokia'nın bazı modelleri ile oluşturduğu sağlamlık efsanesini devralmasına yardımcı olacak gibi görünüyor. 

Yorumlar (0)