Melih Gökçekten Düzce Ak Çilimli Krizine Sert Eleştiri.

Düzce Ak Parti'de yaşanan WhatsApp Krizi büyüyor. Konunun Ulusal Medya'da yer almasının ardından farklı kesimlerden tepkiler gelmeye devam ediyor. Son olarak tartışmaya eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'te, Resmi Twitter hesabından yaptığı paylaşımlarla katıldı.

Siyaset 03.12.2018, 04:31 21.10.2019, 11:02 Düzce Flaş
Melih Gökçekten Düzce Ak Çilimli Krizine Sert Eleştiri.

NELER YAŞANMIŞTI ?


AK Parti Düzce İl Başkanlığı Mali İşlerden Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Gönül Yeşilyurt, 31 Mart yerel seçimleri öncesinde partisinin ilçe teşkilatları arasında WhatsApp sohbet programı üzerinden konuşma grupları kurdu. 


Yeşilyurt, MHP Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz'ın paylaşılan fotoğraf, haber ve durumları altına negatif yorumlar yapılarak algı oluşturulmasını istedi. Gönül Yeşilyurt ayrıca parti üyelerinden yaptıkları yorumları fotoğraflayarak kendisine göndermelerini de istedi. 

Düzce Gönül Yeşliyurt ak parti teşkilatı whatsapp sakandalı


Ancak, Yeşilyurt, 'AK Çilimli Sosyal Medya' grubuna yanlışlıkla MHP İl Başkanı İlhami Caboğlu'nu ekleyince, Ümit Yılmaz hakkında olumsuz yorum yapın talimatı ortaya çıktı.
Gönül Yeşilyurt, "İlhami kardeşim sizlerin de yorumlarını merak ediyorum" yazınca İlhami Caboğlu'nun grupta olduğu anlaşıldı.


MELİH GÖKÇEK 4 MİLYON TAKİPÇİSİYLE PAYLAŞTI.


Yaşanan Skandal'ın Ulusal Medya'ya yansımasının ardından pek çok tv kanalında ve internet sitesinde Gönül Yeşilyurt için Trolliçe benzetmesi yapıldı. 


Skandal'ın ardından Twitter'ı 4 milyon takipçisiyle aktif olarak kullandığı bilinen Melih Gökçek, konu ile ilgili peş peşe iki twitt attı.


Melih Gökçek Skandal ile alakalı ilk twitt'inde şu sözlere yer verdi...

''Cumhur İttifakının ve Ak Parti - Mhp Kardeşliğinin devamı, birbirimize karşılıklı saygıya ve sevgiye endekslidir. İster Ak Parti'den ister Mhp'den kim kişisel husumeti dolayısıyla birbiri aleyhine beyanat veriyorsa O DAVAYA İHANET EDİYOR DEMEKTİR. Bu davranışı kınıyorum.''

Melih gökçek Düzce Ak Parti Whatsapp skandalı paylaşımı


GÖKÇEK'TEN İLGİNÇ TESPİT. 


Melih Gökçek attığı diğer twitte ise farklı bir konuyu gündeme getirdi. Eski Chp Milletvekili Barış Yarkadaş'ın sahibi olduğu Gerçek Gündem Haber Sitesinin Düzce Ak Parti Teşkilatındaki skandalı haber yapmasına değinen Gökçek şunları yazdı;


Eski Chp Milletvekili Barış Yarkadaş'ın sahibi olduğu ''Gerçek Gündem'' bu haberi yapıyorsa, kimi sevindirdiğinizi görmeli ve bu tip oyuna düşmemelisiniz.

Melih Gökçek tarafından yazılan twitt'lerin yüzlerce kişi kişi tarafından yorumlandığı ve paylaşıldığı dikkat çekti.


Melih Gökçek'in konuya detayları ile değinmesi, Skandal'ın Ankara'da Ak Parti  Kulislerinde ciddi rahatsızlık yarattığı ve bunun Düzce teşkilatlarına ciddi bir yansıması olacağı sonucunu ortaya çıkarmış oldu.

Melih Gökçek Düzce Ak Parti Whatsapp Skandalı sert eleştiriler


MHP İLE İTTİFAK BAZI SİYASİLERİ RAHATSIZ ETTİ.


Düzce Ak Parti teşkilatları içerisinde Mhp ile kurulan İttifak'tan rahatsız olan bazı gurupların olduğu uzun zamandır biliniyodu. 


Ak Partili seçmenin önceki seçimlerde,  Ak Partili bazı yerel yöneticilere hizmet noktasında olan tepkisini, İttifakta oldukları Mhp'ye oy vererek göstermişlerdi. Bu durum bir Vekil kaybına sebep olmuş bazı Siyasetçiler arasında ciddi bir rahatsızlığa neden olmuştu.  


Ak Partili Seçmenin sesini Recep Tayyip Erdoğan'a duyurabilmek amacı ile tekrar aynı şekilde hareket etme ihtimaline karşı, Parti içerisinde bazı gurupların, Mhp adaylarına karşı olumsuz algı oluşturmak amacı ile sosyal medyada bu tür algı çalışmaları yapmaları ise vatandaşlar arasında ve Mhp Cephesinde büyük rahatsızlığa neden oldu.
 

Yorumlar (0)