Mhp'den Keleş'e ağır eleştiriler.

Milliyetçi Hareket Partisi Düzce Merkez İlçe Teşkilatı Olağan Kongresi Belediye Kültür Merkezi’nde yapıldı. Kongrede Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş'e yapılan ağır eleştiriler, dikkat çekti.

Politika 23.04.2017, 00:54 27.01.2020, 00:30 Düzce Flaş
Mhp'den Keleş'e ağır eleştiriler.

Kongreye tek liste ile giren mevcut Başkan Ömer Albayrak yeniden seçildiği kongreye, MHP Sakarya Milletvekili Zihni Açba, İl Başkanı Ümit Yılmaz, Ülkü Ocakları Başkanı Fatih Gülaçtı, Kadın Kolları, il ve ilçe teşkilatları katıldı. Kongre divan kurulu başkanlığını Sakarya Milletvekili Zihni Açba yaptı.

ZİHNİ AÇBA İKTİDARI ELEŞTİRDİ.

Mhp Sakarya Milletvekili Zihni Açba, Yaptığı konuşmada1,5 yıl önce 15 Temmuz darbe girişimini gerçekleştiren örgüt ile ilgili uyarılarda bulunduğumuzda Fatiha’yı bilmemekle suçlandık. Gelinen noktada kimin bilmediği ortaya çıkmıştır.” Dedi. “Bir takım kimselerin kısır çekişmelerini sürdürebileceğine vurgu yapan Açba, bu çekişmelerin Ülkücü camiayı ilgilendirmeyeceğine vurgu yaptı.

MHP İL BAŞKANI ÜMİT YILMAZ BAŞKAN KELEŞ’E YÜKLENDİ.

Mhp İl Başkanı Ümit Yılmaz ise yaptığı konuşmada Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş’e sert sözlerle yüklendi. “Boş zamanı kaldıkça Belediyecilik yapıyor” eleştirisinde bulunan Yılmaz, Başkan Keleş’e yönelik eleştirilerine “Adam kayırma ve benzeri birçok ahlaksızlıkları ile, Ulusal Medyanın her gün malzemesi olmuştur” dedi.

Bakan Özlü’nün de, büyük yatırımlar yerine küçük işlerle meşgul edildiğini ve şehrimize büyük yatırımların getirilmediğine vurgu yapan Yılmaz, Bakan’ın, Bürokratik kadroların çözmesi gereken işlerle uğraştığını, ifade etti.
 

MHP MERKEZ İlÇE BAŞKANI ÖMER ALBAYRAK’DAN, AKRABA ELEŞTİRİSİ

 Merkez İlçe Başkanı Ömer Albayrak ise yaptığı konuşmasında, Belediye Başkanı Mehmet Keleş’in Referandum sürecinde, ortaya çıkan akraba skandalına göndermede bulunarak “ Belediye yönetimini Liyakat, Ehliyet düşünmeden, akraba ve hısımlarına tahsis etmiştir” eleştirisinde bulundu.

Albayrak, “İçinde bulunduğumuz salonun geçmişi 20 yıla yakındır. En son Sayın Bakan’ın talimatıyla tamamlanabilmiştir. Bu salon pazarlık usulüyle ihaleye çıkmıştır. Ne hikmetse tek geçerli teklifle belediyenin 4 milyon TL yaklaşık maliyet tespit ettiği bu bina yüzde 11 fazlasına 4,5 milyon TL’ye daha önce binayı yapan şirkete ihale edilmiştir. Sayın Bakan’a çağrıda bulunuyorum. Önüne böyle bir ihale gelse ne yapardı?” şeklinde konuşmasına devam etti.  Konuşmaların ardından geçilen oylama sonucunda Ömer Albayrak yeniden MHP Düzce Merkez İlçe Başkanlığı’na seçildi.

Yorumlar (0)