Düzce'de Ömer Küçük Aday Adayı oluyor.

Düzce'de bütün Partilerde Milletvekili aday adaylığı kayıtları devam ederken yeni bir gelişme, Düzce gündemine bomba gibi düştü. Daha önce MHP saflarından hem belediye başkanlığı hem de vekillik için aday gösterilen Ömer Küçük'ün tekrar seçim yarışına dahil olacağı açıklandı.

Politika 30.04.2018, 15:48 27.01.2020, 00:44 Düzce Flaş
Düzce'de Ömer Küçük Aday Adayı oluyor.

Düzce'de Eski Belediye Başkanının görevden alınmasıyla sonuçlanan, hizmet noktasındaki geri gidiş sonrası, Siyaset arenasıda alışılmadık şekilde hareketlendi. Düzce Halkının yerelde mevcut siyasi yapıya karşı olan memnuniyetsizliği, söylemlerine de yansımaya başladı.

Pek çok Düzceli Vatandaş, Düzce'yi yönetecek olan kişilerin seçiminde, eş, dost akraba ve ticari ilişkilerden ziyade, Liyakatın önemli bir unsur olduğunun farkına varmış gibi görünüyor.

Bunun ilk yansıması bugün ortaya çıktı. Daha önce Mhp saflarında hem Belediye Başkanlığı, hem de Vekillik için aday gösterilmiş olan Ömer Küçük'ün Aday adayı olmayacağı düşünülürken, Düzce Halkından gelen ''aday ol'' baskısı nedeniyle aday olacağı ortaya çıktı. İlk kez yerelde, halk tarafından sevildiği ve güvenildiği aşikar olan biri, halk tarafından aday olması çağrısı ile karşılaşıyor. Düzce'de alışıla gelmedik olan bu durum, özellikle Ömer Küçük'ün Particilikten ziyade Düzceliliği ile ön planda yeralmasından kaynaklanıyor.

ÖMER KÜÇÜK DÜZCELİLİKLE OY ALACAK

Yerelde Mevcut Vekiller ve Yerel yöneticilerin, Düzce'nin sorunlarına olan duyarsızlıkları, var olan bu sorunları çözmek adına Milletvekili kürsüsüne çıkıp talepte bulunmamaları, Düzce halkını, Düzcedeki mevcut siyasi düzeni değiştirecek hamlelere sevk etmiş gibi görünüyor.  Düzce'nin Mevcut iktidara olan bağlığı ve çıkan yüksek oy oranları, Düzceden ziyade Düzceyi temsil eden kişilere faydası dokunmaktan öteye gidemediğini gösteriyor. 

Bu bağlamda, Ömer Küçük figürü, bağlı olduğu siyasi partiden ziyade, Düzceliliği ile her kesimden destek görecek gibi görünüyor. Ayrıca Recep Tayyip Erdoğan'a bağlılıklarını her fırsatta sandığa yansıtan Düzce Halkının, Ömer Küçüğe destek vererek, Erdoğan'ın dikkatini Düzce'de ki yerel sorunlara çekmek isteyecekleri öngörülebilir. 

DÜZCE'DE DENGELER DEĞİŞİYOR.

Hatırlanacağı üzere, Düzce'de Eski Belediye Başkanı Mehmet Keleş'in aldığı Milyonluk Audi konusu, Türkiye gündemine oturmuştu. Bu konu halkın o kadar tepkisine sebep oldu ki, Ak Parti genel merkezinin, yerel yönetimleri mercek altına almasına sebep oldu.  

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Metal yorgunluğu olarak adlandırdığı, bu durumun ilk tespit edildiği İl Düzce oldu. Yaşanan bu gelişmelerin sonucunda,  Düzce Particilikten ziyade Düzce'yi ön plana çıkaracak adaylar bekliyor. Ancak bu duruma, mevcut düzeni korumaya çalışalacak olan, Düzce'nin Siyaset Baronlarının, çeşitli hamleler yaparak karşılık vereceği tahmin ediliyor.  

Ne olursa olsun, Düzce'nin artık kişilerin değil ''Halkın Düzcesi'' olmaya başladığı ortada. Bu durum, bütün dengeleri değişeceğini gibi gösteriyor.

Yorumlar (6)
Duzceli 2 yıl önce
Haber on numara halkin dusuncelerini yansitmis. Duzcemizi ancak duzceyi bilen duzceyi dusunen biri kurtarabilir. O da tabi ki Omer KUCUK.haber ucun de tesekkurler. (Bu arada siyasi baronlar kizmasin habere) ;)
CENGİZ EMİRAL 2 yıl önce
İYİ PARTİ nin Millet Vekili adayımı O zaman tamam
Kemalusta 2 yıl önce
Cok yerinde bir tespit ve ayynen katiliyorum yilkarca akpye rey vermis bir erdogan gonullisu olarak duzceyi temsiledemeyen vekillerile vede yoneticiler ile hep oyalandik biz duzceyi kendi ozumiz kendimizgibi birliyakat sahibi soz sahibi kisacasi omer abimiz gibi bizi carsida pazarda gordumi o tebrsum gulryuzunui esirgemeyip selami ni verebilen vekiller istiyoruz
selami 2 yıl önce
Seçimler düzcede çok ilginç geçecek
düzceli 2 yıl önce
Bencede aday olmalı. Düzce Reise ayrı Milletvekillerine ayrı oy verecek işer değişecek.
Vatandaş 1 yıl önce
Dursun bey yeniden kazanır,