Ak Parti İlçe Kongre Tarihleri Belli Oldu.

AK Parti Düzce İl Başkanı Hikmet Keskin, kongre sürecine giren AK Parti’nin Düzce ilçelerindeki kongre tarihlerini açıkladı.

Politika 12.08.2017, 20:31 27.01.2020, 00:37 Düzce Flaş
Ak Parti İlçe Kongre Tarihleri Belli Oldu.

KONGRELER 9 EYLÜLDE BAŞLAYIP, 24 EYLÜL'DE TAMAMLANACAK.


AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın partinin genel başkanı olmasının ardından yeni bir heyecanın geldiğini ve daha da fazla başarıyı elde etmek için çalıştıklarını kaydeden Keskin, “ Düzce teşkilatları iki seçim, bir referandum, bir darbe girişimi atlatmış ve bu teşkilat yapısıyla yapılan tüm çalışmalarda ciddi başarı elde etmiş. Türkiye’nin en başarılı ilk 5 teşkilatı olması nedeniyle biz yerimizi biliyoruz. Biz başarılı, sadakatli, liyakatli arkadaşlarla devam etmeye gayret göstereceğiz. Ben herkesten çalışmaları için razıyım Allah da onlardan razı olsun” dedi.

Basın toplantısına; Trabzon Maçka’da şehit olan astsubay ve 15 yaşındaki Eren’i anarak, “ İyi ki varsınız” diyerek başlayan Keskin, babaları vefat eden CHP İl Başkanı Zekeriya Tozan ve Gümüşova Belediye Başkanı Ahmet Azap ile annesini kaybeden İl kadın Kolları Başkanı Sebahat Uçar’a da taziye dileklerini iletti.

“Projeler Hayata Geçiyor”

AK Parti Düzce İl Başkanı Hikmet Keskin, 7 Haziran sonrasında 3 milletvekili ve teşkilat üyeleriyle yapılan plan ve programların hayata geçtiğini kaydederek, “ Genel Müdürlüklerle, bürokratlar programlar ve projeler yapmıştık. Bugüne kadar yapılan projelerin devamını tamamlamak istemiştik ve ciddi bir aşama kaydettik. Ondan sonra da yeni neler yapabiliriz dedik. Sayın Bakanımızın kabinede görev almasının ardından Düzce olarak daha güçlü olduk” dedi.

Düzce’ye son 10 gün içinde iki icracı Bakanın gelmesi ile birçok proje yatırımın 2019 yılı sonuna kadar bitirilmesi sözünü aldıklarını kaydeden Keskin, “ Projelerimizin içinde melenağzı yolu projesini bitiriyoruz. Akçakoca yolunun asfaltlaması bitiyor. Düzce çevre yolunun kalan kısmının tamamlanması vardı. Yatırım programına girecek ve bitecek. Bu projenin bitmesi, D-100 trafiğini de rahatlatacak.

Başbakanımız Stadyum müjdesi vermişti. Karayolları ile yer sorunu vardı. Ulaştırma Bakanımız geçtiğimiz hafta bunun müjdesini verdi. Belki de ulusal müsabakalar Düzce’de yapılacak. 48,5 dönümü karayolları aktaracak. Akçakoca’nın denize açılan yüzümüz. Balıkçı barınağı ve yat limanı ile ilgili çalışmalar yapılacak bağlantıları 2019 yılına kadar bitecek. Karaca-Asar suyunda düzenlemeler yapılacak ve 8 adet de köprü yapılacak” diye konuştu.

HAYVANLARA YAŞAM ALANI GELİYOR

“ Sokak hayvanları ile ilgili Düzce’mizde bir sorun yaşıyorduk. Hayvanlara yaşam alanı kazandıracağız” diyen AK Parti Düzce İl Başkanı Hikmet Keskin, “ Bakanımız ve Milletvekillerimizin takibi ile bu yaşam alanı Türkiye’de belki de bir ilk olacak. Bunun yüzde 40’ını Orman Bakanlığımız ödeyecek. 43 Projemiz vardı ve 13 proje ile bu sefer geldi. 56 projelerimizin maliyeti 394 Milyon lira oldu. Bunların 29 tanesi tamamlandı ve 2019 yılına kadar tamamlanacak. 15 yılda 8 milyar liralık bir yatırım aldık. 
Uğursuyu ve Kavakbıçkı deresi 2018 yılı yatırım planına alınıyor. Efteni Gölümüz ihalesi yapıldı. Orada küçük de bir uçak pisti olacak. Turizm alanı genişleyecek. Altunçay göleti ve barajı bu sene yapılacak. Kaynaşlı deresi yanları yapılacak. Melen barajı yapılıyor. 2019 yılına kadar Düzce’nin bütün projeleri yapılmış ya da ihaleleri yapılmış olacak. Bunlarla ilgili de bir takibini yapacağız. Daha da yapacak işlerimiz var. Bizim bir huyumuz var, biz önce yaparız sonra açıklarız. Önümüzdeki günlerde icracı bakanlarımızı ve bürokratlarını Düzce’de ağırlayacağız” ifadelerinde bulundu.

İLÇE KONGRE TARİHLERİNİ AÇIKLADI

AK Parti Düzce İl Başkanı Hikmet Keskin, “ Çok olağanüstü bir durum olursa değiştirme imkanı olabilir ama bugün itibariyle kongrelerimizi açıklıyorum. Akçakoca’nın ilçe kongresi 10 Eylül Pazar, Cumayeri 16 Eylül Cumartesi, Çilimli 10 Eylül Pazar, Gölyaka 17 Eylül Pazar, Gümüşova 23 Eylül Cumartesi, Kaynaşlı 9 Eylül Cumartesi, Merkez ilçe 24 Eylül Pazar, Yığılca 9 Eylül Cumartesi günü yapılacak” dedi.

Yalnızca Gölyaka ilçe başkanının değişmesine karar verdiklerini kaydeden Keskin, şu değerlendirmelerde bulundu:

“Biz ilçe ve belde başkanlarımızı bir değerlendirmeye tabi tuttuk. Bu değerlendirme sonucunda Boğaziçi’nde Korhan kardeşimizi yine Beyköy’de Musa kardeşimizin atamalarını gerçekleştirdik. Bunların nüfusları da 10 binin altında olduğu için bunları atama yoluyla yaptık. Bugünden sonra ilçe kongrelerimizi yaparak sonlandıracağız. İlçelerimizdeki başkanlarımızın çoğuyla devam kararı aldık. Sadece Gölyaka’da Necmi abi hem İl Genel Meclisi üyesi olduğu için hem de ilçe başkanı olduğu için burada bir değişiklik kararı aldık. Eğer son dakikaya kadar bir değişiklik olmazsa genel merkezimin tarafından faklı bir tasarrufumuz olmazsa sadece Gölyaka ilçemizde bir değişiklik yapacağız ve yeni bir arkadaşımızla devam edeceğiz. Biz Necmi abiden çok memnunduk ama Sayın Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın açıklamaları her iki görevi birden yapmama konusunda. Özellikle iki görevi bir yürüten arkadaşlarımızın görevlerine daha iyi sarılması gerekiyordu. Diğer ilçelerimizdeki kardeşlerimizle devam edeceğiz. Teşkilatlarımızı daha diri yapmak adına teşkilatlarımızı yönetimlerini daha iyi yapma adına gayretlerimiz olacak.”

Yorumlar (0)