Düzce Akılsız Kavşaklar

Düzce'nin kronik sorunlarından biri olan trafik sorunu son zamanlarda içinden çıkılmaz bir hal almaya başladı. Çözüm olarak Akıllı Kavşaklar gösteriliyor.

Özel Haber 28.10.2019, 16:47 28.10.2019, 16:58 Düzce Flaş
Düzce Akılsız Kavşaklar

Yapılan son düzenlemeler ve özellikle Fiskobirlik kavşağının anlamsız bir şekilde kapatılması, şehir trafiğinde araç kullanan sürücüleri isyan ettirmeye başladı.


FİSKOBİRLİK KAVŞAĞI NEDEN KAPATILDI ?


Fiskobirlik kavşağının kapatılmasına sebep olarak, kaza riskinin yüksek olduğu gösteriliyor. Ancak otobanı Düzce'ye bağlayan bu yolun daha en başından hatalı yapıldığını yada yapılmasına göz yumulduğunu kimse kabul etmiyor. 


Otoban bağlantısının viyadük şeklinde havadan devam etmesi gerekirken, hangi sebeple şehri ikiye bölerek zeminden devam ettirildiğini kimse açıklayamıyor.


Ambulansları, polis araçları gibi görevlerinde saniyelerin bile değerli olduğu hizmet araçalarına bile zaman kaybettiren bu beceriksizlik abidesi uygulamanın nasıl bu hale getirildiği konusunda kimse sorumluluk almak istemiyor.


''AKILSIZ'' KAVŞAK.


Düzceli vatandaşlara evlerinde dışarı çıktıkları anda başlayan işkence gün boyunca yolda bile devam ediyor. ''Akıllı kavşak yapacağız'' işe başlayan zatı-muhteremlerin, trafik yoğunluğunun iki katına çıktığı okulların açılma zamanını hangi akla hizmet beklediklerini anlamak mümkün değil.


''Okullar açılınca başlayalım da... Vatandaş çalıştığımızı düşünsün'' mantığıyla yapılan kavşak, akıllı falan olmaz. Olsa olsa ''akılsız kavşak'' olur. 


Düzceliler zaten her alanda yeterince eziyet çekiyor. Bari vatandaşları bir kaç konuda rahat ettirin. Yapamadığınıza da... yapamıyoruz deyin. 


Aynı anda E5 Karayolunu, çevre yollarını, ve ara sokakların trafiğini kitlemeyi başararak bir ilke imza attınız. Düzceli vatandaşlar olarak hepinizi tebrik ediyoruz....
 

Yorumlar (0)