Aziziyeli gençlerden örnek proje.

Aziziye Mahallesinde yaşayan bir grup gencin, mahallenin büyüklerinin öncülüğünde kurdukları dernek vasıtasıyla yaptıkları sosyal projeler, Düzce için yeni bir umut oldu.

Özel Haber 14.02.2017, 04:10 27.01.2020, 00:21 Düzce Flaş
Aziziyeli gençlerden örnek proje.
Düzceli vatandaşlar, son zamanlarda şehrin yapısal sorunlarına olan duyarlılıklarını arttırarak, alt yapı, yol, düzensiz yapılaşma konularında seslerini yükseltiyorlar. Düzce'de uygulanan köhne yönetim anlayışına karşı, vatandaşlar kendi fikirlerini ve projelerini üreterek, şehrin gelişmesi ve sosyal düzenin oluşması için büyük çaba sarf ediyorlar. 

Bu bağlamda, Aziziye mahallesinin gençlerinin, kendi aralarında oluşturdukları başarılı bir organizasyondan bahsetmek ve seslerini duyurmalarına yardımcı olmak istedik. Düzce'de tehlikeli boyutlara ulaşan ve gençler hızla yayılmaya devam eden, uyuşturucu kullanımına karşı, önemli bir çözüm olacağını düşündüğümüz bu çalışmaya, Düzce halkının ilgi göstereceğini umuyoruz.

Aziziyeli geçlerin hikayesi 4 yıl önce Ömer Meydan Hocayla beraber Aziziyespor'u yeniden kurmalarıyla başlamış. Kendi anlatımlarına göre Aziziyespor, agresif ve kavga eden bir takımken, gençlerin çabaları sayesinde her girdiği ligde üst üste şampiyon olan centilmen bir takım haline gelmiş. Şu anda süper amatörde mücadele eden Aziziyespor'un ayrıca U16, U19 takımlarıda bulunmakta. Kısacası gençler ve başlarında ki büyükleri birlik olarak. Aziziyespor'u bugünkü haline getirmeyi başarmışlar.

Aziziyeli gençler bununlada yetinmemişler, kurdukları dernekte her hafta toplantılar düzenliyorlar. Alanında uzman kişilerden en az bir kez ders alıyorlar. Ayrıca mümkün olduğunca bir araya gelerek, sohbet ediyor ve yapacakları projeleri konuşuyorlar.

Ömer Meydan Hocalarının öncülünde yeni bir sosyal sorumluluk projesi başlatmış Aziziyeli gençler. Projenin adı ''Zamanında Tut Elimi'' Bu proje için Devlet'ten maddi destek almayıda başarmışlar. Mahellede doğup büyüyen bu gençler, mahallerini çok iyi tanıyor ve özellikle uyuşturucuyla mücadele konusunda, kimlere nasıl yardımcı olacaklarını çok iyi biliyorlar. Hatta aralarında bu sorundan kurtulanlarda var. 

Dernek binaları kahvehane tarzı olduğu için, yeni bir bina bulmuşlar ve oraya taşınmak istiyorlar, yeni binalarına, gençlerin ücretsiz faydalanabileceği, bilardo ve tenis masaları, oyun konsoları, koymak istiyorlar. Kısacası mahalledeki tüm gençlerin rahatça ve temiz bir ortamda vakit geçirmelerini sağlayacak güzel bir ortam yartmaya çalışıyorlar. Gençlerin bu çabaları gerçekten de, takdire şayan.

Düzce Halkın'nın bu koca yürekli gençlerden, maddi manevi desteklerini eksik etmeyeceklerini umuyoruz. Gençlerimize önünde, saat kulelerine, roma çeşmelerine ihtiyaçları yok, onların rahat edebilecekleri, sosyalleşe bilecekleri sağlıklı ortamlara ihtiyaçları var. Düzce'de gençler kafateyalar dışında sosyal alanlar bulamıyorlar. Cebinde o esnada parası olmayan bir gencin, nereye gidip, kimlerle vakit geçireceğini kimse kestiremiyor. Herkes uyuşturucu kulllanımının artttığı söylüyor, ama nedenini kimse sorgulamıyor. Düzce'de gereksiz yatırımlara Milyonlar harcanıyor, ama bu şehrin gençleri kafelerde vakit geçiriyor. Bütün Düzce Halkını, bu ve benzeri, projeler üreten gençlerimizi, ellerindeki tüm imkanlarla desteklemeye cağırıyoruz. En azından bu gençlerimizi yüreklendirelim ve takdir edelim. 

DÜZCE FLAŞ

Yorumlar (1)
selim 3 yıl önce
Gençlerimize başarılar diliyorum.