Düzce Üniversitesine Destek

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Düzce Üniversitesi’ne çevre ve sağlık konusundaki bilimsel araştırmalar ve projeler konusunda özel devlet desteği sağlanacağını açıkladı.

Genel 18.10.2016, 17:36 26.01.2020, 23:39 Düzce Flaş
Düzce Üniversitesine Destek

Erdoğan, Ankara'da Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde Akademik Yıl açılış töreninde özel olarak desteklenecek üniversiteleri açıkladı. Düzce Üniversitesi'nin "sağlık ve çevre" konularında özel olarak destekleneceğini bildiren Erdoğan, üniversitenin sağlık ve çevre konusunda pilot üniversite olarak belirlendiğini söyledi.Rektör Çakar "Büyük mutluluk"Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan ÇakarCumhurbaşkanı'nın açıkladığı destek projesinden dolayı büyük mutluluk duyduklarını ifade etti.Çakar, "Biz bu teşvik ve destek projesi üzerinde iki yıldır çalışma yapıyorduk. Yaptığımız çalışmalar olumlu sonuçlandı. Sağlık ve çevre konusunda pilot üniversite olarak seçildik. Yapacağımız bilimsel çalışmalar, projeler konusunda lider kurum olacağız ve genel bütçemiz dışında özel destek alacağız" dedi.

Çakar, sağlık ve çevre konusunda sağlanacak desteğin Düzce için büyük önem taşıdığını belirterek, "Başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere, YÖK'e, hükümetimize, ilgili kuruluşlara ve çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyorum" dedi.

Yorumlar (0)