Düzce Teröre karşı yürüdü.

Düzce'de Beşiktaş’ta 44 vatandaşın hayatını kaybettiği, 155 kişinin de yaralandığı bombalı terör saldırısını protesto etmek için “Teröre Lanet yürüyüşü” düzenlendi.

Genel 14.12.2016, 18:13 27.01.2020, 00:01 Düzce Flaş
Düzce Teröre karşı yürüdü.

DÜZCE TERÖRE KARŞI YÜRÜDÜ

Sivil toplum kuruluşları ve üyeler ile vatandaşlar ellerinde Türk bayrakları ve teröre tepki ifadeleri içeren dövizlerle yürüyüş için Belediye Meydanında bir araya geldi. Yürüyüşe, Düzce Valisi Zülkif Dağlı, Düzce Cumhuriyet Başsavcısı Savaş Düzgün, İl Jandarma Komutanı Albay Yılmaz Özdemir, İl Emniyet Müdürü Hüseyin Deniz, AK Parti İl Başkanı Hikmet Keskin, CHP İl Başkanı Zekeriya Tozan, siyasi parti temsilcileri, STK temsilcileri, öğrenciler ve Düzceliler Vatandaşlar katıldılar. Protokol üyeleri ellerinde Türk bayraklarıyla yürüyüşe destek verdi. Emniyet güçleri yürüyüş sırasında geniş güvenlik önlemleri aldı. 

Düzce'de Halk Teröre karşı yürüdü

Gösteriye katılanlar ‘Teröre karşı tek yürek’ isimli pankart açtı. Büyük bir Türk bayrağı açan gençler İstanbul Caddesi üzerinden Anıtpark Meydanına yürüyüşe geçtiler. Yürüyüş sırasında tekbirler getiren kalabalık, yürüyüşte sık sık “İdam isteriz”, “Polisimizin yanındayız”, ‘Polise uzanan eller kırılsın’’ şeklinde sloganlar attılar.

Düzce'de Teröre karşı yürüyüş yapıldı

Anıtpark’ta toplanan grup adına açıklama yapan İHH Düzce İl Temsilcisi Ali Kasım, “Bugün bu meydanda sivil toplum kuruluşları ve Düzceliler olarak terörü lanetlemek için toplandık. Burada polisimize, askerimize ve sivil vatandaşlarımıza kadın-erkek, genç-yaşlı, çoluk-çocuk demeden kalleşçe yapılan saldırıları lanetlemek ve tüm dünyaya bu meydandan haykırmak için toplanmış bulunuyoruz. Ey Dünya zalimleri, ne yaparsanız yapın, ne planlar hazırlarsanız hazırlayın asla maksadınıza ulaşamayacaksınız. Bugün burada bütün siyasi görüşlerimizi bir kenara bırakarak tek ses ve tek yürek olmuş ay yıldızlı bayrak altında bayrak inmez vatan bölünmez mesajını vermek için toplandık” diye konuştu.

Basın açıklamasının ardından şehit olan 44 kişi için gıyabi cenaze namazı kılındı.

Yorumlar (0)