Bakan Özlü Açıkladı

Bakan Özlü Düzce'nin bütün sorunlarını çözme konusunda çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.

Eğitim 04.12.2016, 19:44 26.01.2020, 23:53 Düzce Flaş
Bakan Özlü Açıkladı

Akçakoca'da eğitim alanında ki sorunlara her Düzce'nin bütün sorunlarında olduğu gibi yine Bakan Özlü el attı. Akçakoca’da 2016-2017 eğitim-öğretim yılı başından bu yana eğitimde baş gösteren sorunlar, hem ilçedeki idarecilerin hem de siyasilerin başını ağrıtıyordu. Bilim ve Sanayi Bakanımız Faruk Özlü yaptığı incelemeler ve yetkililerden aldığı brifingler doğrultusunda sorunların ortaya çıkardığı maduriyetleri, bizzat görerek, düzenlediği toplantılarla hem Sosyal Bilimler Lisesi sorunu hem de Akçakoca’da fiziki mekan noktasında eğitimde yaşanan diğer eksiklikleri tamamlamak için yollar aradı. Konuyla ilgili açıklama yapan Bakan Özlü şu başlıklara değindi;

Sosyal bilimler lisesi ile ilgili 2 aylık çalışmanın ardından bir karara vardık ve Akçakoca'da bütün okullarla ilgili düzenleme yaptık.
Buna göre:
Anadolu Turizm Meslek Lisesi, Endüstri Meslek Lisesinin C Blok müstakil binasına şubatta taşınacak.

Boşalan Anadolu Turizm Meslek Lisesi modern bir pansiyona dönüştürülecek ve Sosyal Bilimler Lisesi yönetimine bırakılacak.
Şubatta erkek öğrenci yurdu olacak 

Şehit Ercan Çelik pansiyonu Turizm Meslek Lisesi uygulama oteli olacak

Halen boş olan Orhan Gazi İlkokulu onarılıp eylülde Kız Meslek Lisesine verilecek

Osmaniye İlkokulu eylülde Kız Meslek Lisesinin binasına geçecek

Osmaniye İlkokulu ve Barbaros Lisesi binalarına deprem testi yapılacak. Sağlam değilse yeni bina yapılacak. Ve Sosyal Bilimler Lisesi ve Fen Lisesi aynı kampüste 2 ayrı binada önümüzdeki eğitim öğretim döneminden itibaren hizmet verecek.

İmam Hatip Lisesi ise aynı yerinde kalacak. Akçakoca'mıza hayırlı olsun.

Yorumlar (0)