Mehmet Keleş'in Rabia Heykeli Provokasyona sebep oldu.

Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş'in yaptırdığı Rabia Heykeli, büyük bir Provokasyonun fitilini ateşledi.

Düzce 21.06.2017, 05:09 27.01.2020, 00:34 Düzce Flaş
Mehmet Keleş'in Rabia Heykeli Provokasyona sebep oldu.

Düzce eski Terminal kavşağına geçtiğimiz gün apar, topar inşa edilen Heykel, Ulusal çapta büyük bir Provokasyona neden oldu. Başkan Keleşin Rabia İşaretini simgeleyen heykelin önünde, yerel medya mensuplarını davet ederek yaptığı açıklama sonrası. Sosyal Medya hesaplarından ve sayfalarından binlerce paylaşım yapılarak. ‘Düzce’de Atatürk Heykelini kaldırıp, yerine Rabia Heykeli diktiler’ başlığı atıldı. Özellikle trol hesaplardan yapılan bu Provokatif paylaşımlar, Binlerce kişinin büyük tepki göstermesine neden oldu. Düzcelilere ağır hakaretler içeren pek çok paylaşım yapıldı.


Türkiye’de son dönemde artan provokatif söylemlerin zirveye çıktığı ve kolaylıkla, yalan haberler eklenerek, manipüle edilebileceği açık olan bu icraatın, durduk yere Belediye Başkanı tarafından ortaya atılması, soru işaretlerine neden oldu.

REİS’İN GÖZÜNE GİREYİM DERKEN…

Son dönemde, Başkan Keleş’in Ak Parti Kulislerine düşen görevden alınacağı söylentisi üzerine, Cumhurbaşkanı’nın gözüne girmek için yaptırdığı düşünülen bu heykel, yapılış amacının dışına çıkarılarak, tamamen farklı mecralara taşındı. Özellikle Ak Parti Tüzüğüne Parti simgesi olarak, giren bu işaretin, Düzce’nin göbeğine Heykelleştirilerek dikilmesi, farklı görüşteki Düzceli Vatandaşların da tepki göstermesine sebep oldu. Bazı farklı Partilere mensup Vatandaşlar kendi işaret ve simgeleriyle Heykelin önünde fotoğraf çektirerek, protestolarda bulundular.

Yorumlar (1)
Semih 3 yıl önce
Kendini kurtarmak için yaptığı saçmalıklar. Düzcelilerin başına bela oluyor. Bu kaçıncı oldu artık ?