Düzce Otogar Hakkında Bilgi

Düzce Otogar ve Otobüs firmaları hakkında bilgiler.

Düzce Otogar 07.11.2019, 01:13 19.12.2019, 03:25 Düzce Flaş
Düzce Otogar Hakkında Bilgi

Düzce Otogarı Hakkında Bilgiler

Düzce Otogarı, Türkiye’nin Batı Karadeniz Bölgesi’nde bulunan ve 1999 yılında il statüsü kazanmış olan Düzce’ye giriş yapabileceğiniz ulaşım merkezidir. Yaşanılan iki büyük depremin ardından yaralarını sarmaya ve gelişimine halen devam eden Düzce ilimiz, Karadeniz’e paralel uzanan dağları ve üzerinden geçen yollar sayesinde bölge içerisinde bir geçiş noktası konumundan bulunmaktadır.

Türkiye’nin herhangi bir noktasından Düzce otobüs bileti alarak Düzce Otogarına giriş yaptığınızda, “Aktaş Şelalesi, Samandere Şelalesi, Ceneviz Kalesi, Kurugöl Kanyonu, Fakıllı Mağarası, Hemşin Cami, Güzeldere Şelalesi, Aydınpınar Şelalesi, Melen Çayı” gibi şehrin gezilmesi gereken noktalarını görebilirsiniz. 


Düzce, geçirdiği deprem felaketinden sonra Bolu’dan ayrılarak il statüsü kazanmış bir nokta olarak daha sonrasında sürekli olarak gelişimine devam etmiştir. Önceleri Düzce Otogarı küçük bir noktada, kısıtlı hizmet sağlayan bir ulaşım merkeziydi. Ancak bu ilin sanayi alanında gelişim göstermesi neticesinde zamanla nüfusu ve ziyaretçi sayısı artmaya başlamış ve Düzce Otogarı bölgenin trafik yoğunluğu taşımakta yetersiz kalmaya başlamıştır.

Bunun neticesinde Düzce’ye yeni bir otogar yapılma kararı alınmış ve 2015 yılında yeni Düzce Otogarı hizmete sunulmuştur. Yeni Düzce Otogarı eskisine nazaran daha işlevsel bir konumda daha geniş bir alan üzerinde hizmete açılmıştır. Yeni Düzce Otogarı, geniş bir alan üzerine otobüs park alanları, kullanıcı bekleme alanları, gişeler, yazıhaneler, kafeler şeklinde tasarlanmıştır. 5 bin metrekare kapalı alan ve 30 bin metrekare kapalı alan üzerine kurulmuş olan Yeni Düzce Otogarı, bölgenin Karadeniz trafiği yükünü hafifletmek için çok sayıda ulusal ve yerel çapta hizmet sağlayan otobüs firmasına ev sahipliği yapmaktadır. 

Düzce Otogar Bilgi

Düzce Otogorı Yapımında yaşanılan sıkıntılar sebebi ile halen inşaat halindeki görüntüsünü malesef korumaktadır.  Ancak buna rağmen günün her saati hareketli ve hizmet alabileceğiniz kafeler ve alaşveriş alanları bulunmaktadır.
Merkeze yakın oluşu şehir özellikle zaman konusunda büyük avantaj sağlamaktadır. Yaklaşık beş dakika gibi bir sürede şehir merkezine ulaşmak mümkündür.

Düzce Otogar Firmalar

Düzce Otogarından Türkiye’nin farklı noktalarına sefer düzenleyen firmalar şunlardır, “ Düzce Güven, Metro Turizm, Has Turizm, Ulusoy Turizm, Ali Osman Ulusoy, Star Diyarbakır, Huzur Turizm, Kanberoğlu Turizm, Lüks Kahramanmaraş Turizm, Trabzon Süzer Turizm, Efetur, Lüks Mersin, Lider Siir Turizm, Esadaş Turizm, Gülnarlılar Mersin Nur Turizm, Çorum Kargı Turizm,

Yorumlar (0)