Düzce Belediyesi önünde bozuk yol protestosu

Düzce'de çözülemeyen pek çok sorundan biri olan bozuk yollar, vatandaşları bireysel eylemler yapmaya yöneltmeye başladı.

Düzce'nin Sorunları 23.01.2017, 15:23 27.01.2020, 00:16 Düzce Flaş
Düzce Belediyesi önünde bozuk yol protestosu

Aracının lastiği yolda zarar gören Düzceli bir vatandaş, yaşadığı mağduriyeti protestoı etmek için arızalanan aracını Düzce Belediyesi önüne getirerek bıraktı. Düzceli vatandaşın Aracının camına astığı ve yaşadığı mağduriyeti açıklayan yazı ise dikkatleri çekti. Notta yazanlar şu şekilde; ''Bu araç 22 Ocak Pazar günü saat: 22:00'da DÜZCE / Beyköy  Bağlantı yolu Karadeniz mahallesi mevkiinde yolun ortasında oluşmuş çukur nedeniyle kaza atlatmış ve arka lastik kesilmiştir. Sorumluluklarını geciktiren Belediye yetkilileri, bu aracın masraflarını karşılayıp yolları onarana dek, protesto amacı ile araç burada kalacaktır.''

Uzun zamandır Düzce'de vatandaşların Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş'e, hizmet eksiklikleri, konusunda tepkilerinin sonu gelmiyordu. Daha öncede Hecinler Köylülerinin, köylerini çöplüğe çeviren, çöp arıtma tesisini protesto etmek için, Düzce Belediyesi önüne yanlarında getirdikleri çöpleri atmışlar ve Başkan Keleş'in haksız uygulamalarını Protesto etmişlerdi. Dün akşam yaşanan bu eylem ise, Düzce'li vatandaşların hizmet eksikleri konusunda, ne kadar bunaldıklarını ve kızgın olduklarını göstermiş oldu.

BAŞKAN PROTESTOLARA KARŞI, NE YAPACAK?

Pazar akşamı Belediyenin önüne bırakılan bozuk yol protestosu Düzce'de Aynı mağduriyetleri yaşayan binlerce araç sahibininde tepkilerine neden oldu. Düzceli vatandaşlar sosyal medya hesaplarından Protestoyu yapan Hakan Kocaman isimli vatandaşa destek vererek kendilerininde araçlarını Belediyenin önüne bırakacakları yorumlarında bulundular. Bazı sosyal medya kullanıcıları ise Başkan Mehmet Keleş'in Araçları bozuk yollar nedeniyle hasar görenlerin, araçlarının tamir masraflarını gidermek yerine, Belediyenin önüne araç girişini tamamen kapatacak (bol maliyetli) Süslü bariyerler inşaa edeceği, yönünde esprili yorumlarda bulundular.

KAYNAK: ÖNCÜ TV

Yorumlar (0)