Derdin köyü yolu neden yapılmıyor?

Düzce'nin cennet bir köşesi olan Derdin köyü yıllardır yetkililerin ilgisizliğinden dolayı sorunlarla boğuşuyor.

Düzce'nin Sorunları 17.11.2016, 22:34 26.01.2020, 23:48 Düzce Flaş

Derdin köyü Düzce'nin en güzel yerlerinden biri olmasına rağmen yıllardır yol sorunuyla boğuşuyor. Geçtiğimiz yaz alarında Aynı güzargah içerisinde bulunan Uğur köyü ve samandere mevkiilerinin yolları asfaltlanmasına rağmen Derdin köyü yolunun yapılmaması bölgede yaşayan vatandaşların tepkisine neden oldu. Her fırsatta Düzce'nin doğal güzelliklerini ön plana çıkarmamız gerektiği vurgusu yapan yetkililerin Derdin köyü gibi tabiat harikası bir köyün yol ihtiyacını ısrarla gidermemesi turizm konusunda her fırsatta nutuklar atan yerel yöneticilerin ne kadar gayri ciddi olduklarınıda orataya çıkarmış oldu. 

HEYELAN TEHLİKESİ

Öte yandan köy yolunda heyelanla mücadele anlamında hiçbir çalışma yapılmaması, insan hayatını tehliye sokacak derecelere ulaşmış vaziyette. Köy yolunda yaptığımız incelemelerde, özellikle geçtiğimiz yıllarda yapılan HES çalışmasınında etkisi nedeniyle toprak kaymalarının arttığını gördük. Örneğin büyük bir toprak kütlesinin hareket ederek köyün yolunuda içine alarak büyük bir çatlak oluşturmuş. Çatlağın yol üzerinden geçen bölümü kepçelerle malzeme dökülerek kapatılmış. Yani aracınızla bu çatlağın üzerinden geçiyorsunuz. Köyde taşımalı eğitim yapan öğrenci servisi araçları bu yolu kullanıyor. Olası bir toprak kaymasında çok ciddi sonuçlarla karşılaşmaları an meselesi.

VATANDAŞ ÇÖZÜM BEKLİYOR.

Konunun muhattapları acilen bir program hazırlayarak, Derdin köyü yolunun düzenlenmesi için çalışma başlatmalıdırlar. Aksi takdirde bu yol nedeniyle yaşanabilecek bir facianın yegane, sorumluları olacaklarını kendilerine hatırlatmak istiyoruz. Türkiye'nin yol ve köprüleriyle atağa kalktığı bu dönemde yolu olmayan bir köy Düzce'ye yakışmamaktadır. Düzce Flaş, konunun takipçisi olacak, ve ilgili haberlerle vatandaşın sorunlarını gerekli yerlere duyurmaya devam edecektir.

Yorumlar (0)