Yeni İl Başkanı Mustafa Keskin

Düzce Eski Ak Parti İl Başkanı Hikmet Keskin'in Ak Parti Genel Merkezinin talimatı ile İstifa etmesinin ardından, koltuğuna kimin oturacağı konusundaki tartışmalar devam etmekteydi. Sıkıntılı geçtiği gözlemlenen sürecin ardından Mustafa Keskin'in İl Başkanı Olduğu açıklaması nihayet yapıldı.

Düzce Gündem 17.01.2019, 22:52 26.01.2020, 21:36 Düzce Flaş
Yeni İl Başkanı Mustafa Keskin

Düzce'de günlerdir devam eden il başkanlığı kolutuğuna kim oturacak tartışması Düzce Ak Parti Teşkilatından gelen açıklama ile nihayet son buldu.

Eski İl Başkanı Hikmet Keskin Genel Merkezin talimati ile aniden istifa etmesi ile beraber İsmi en çok gündeme olan Mustafa Keskin Yeni İl Başkanı oldu.

Mustafa Keskin isminin sürecin başından beri ön plana çıktığı bilinmesine rağmen, İl Başkanının uzun süre açıklanmaması ise kafa karıştırmaktaydı.

İl yönetimi gecikme konusunda yaptığı açıklamalarda, İl Başkanın kim olcağı konusunda karar vermesi beklenen Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yoğun programından dolayı böyle bir gecikmenin yaşandığını vurgulamasına rağmen, Düzce teşkilatı içerisindeki bazı gurupların Mustafa Keskin'in Başkanlığına karşı çıktıkları ve kendi istedikleri adayların seçilmesi konusunda Düzce içerisinde ve dışarısında Kulis faaliyetleri yürüttükleri konusundaki tartışmaların sonu gelmemeşti.

Bütün bu tartışmalar bugün akşam saatleri Ak Parti Düzce Teşkilatından yapılan ani bir açıklama ile son buldu. Düzce’den Ankara’ya çağrılan aralarında Mustafa Keskin’in de bulunduğu 4 isimle tek tek görüşen Erdoğan, akşam saatlerinde partisinin yeni Düzce İl Başkanını Mustafa Keskin olarak açıkladı. 

 

Yorumlar (0)