Ömer Küçük Düzce Abhaz Derneğini ziyaret etti.

31 Mart Yerel Seçimleri öncesi siyasetçilerin sivil toplum kuruluşlarına ziyaretleri devam ediyor. Düzce Belediye Başkan Adayı Ömer Küçük ve beraberindeki Heyet, Düzce Abhaz Kültür Derneğine bir ziyaret gerçekleştirdi.

Düzce Gündem 09.02.2019, 20:51 01.04.2019, 02:57 Düzce Flaş
Ömer Küçük Düzce Abhaz Derneğini ziyaret etti.

31 Mart Yerel Seçimleri öncesi siyasetçilerin sivil toplum kuruluşlarına ziyaretleri devam ediyor.
Bu kapsamda Düzce Belediye Başkanlığı için iddialı adaylardan olan Ömer Küçük, Düzce Abhaz Derneğine bir ziyaret gerçekleştirdi. Ömer Küçük'e İyi Parti İl Başkanı Yunus Özay Er ve  beraberindeki heyet eşlik etti.  Heyet,  Abhaz Derneği Başkanı İlhan Kıymet, Yönetim kurulu üyeleri, ve kalabalık bir vatandaş topluluğu tarafından karşıladı.


Ziyarette konuşma yapan Ömer Küçük, Abhaz Derneği tarafından Kazıkoğlu Mahallesinde 2625 Metrekarelik alanda yapılması planlanan ''Abhaz Kültür Merkezi'' konusunda bilgi sahibi olduklarını, İnşallah Belediye yönetimi kendilerine geçtiğinde Kültür Merkezinin yapımında Belediyenin bütün imkanları ile destek olacakları sözünü verdi. 
Kültür Merkezinin yerinin zaten Abhaz kökenli Vatandaşlar tarafından yardımlaşarak satın alındığına değinen Ömer Küçük, Şehre faydası olabilecek böyle bir Merkez için, Belediyenin yer tahsis etmemesini de eleştirdi.


BOLULU'NUN GELİRİ 88 BİN LİRA

Konuşmasının devamında projelerine de değinen Ömer Küçük Şunları kaydetti.
Düzce'nin Büyük sorunları var kişi başı milli gelir sıralamasında çok altlardayız. Bolu'da kişi başı Milli Gelir 88.000 lira iken, Düzce'de kişi başına düşen milli gelir 10 Bin lira. Aramızda böyle bir uçurum var. Düzce bu kötü yönetimler sebebiyle kişiliksiz ve kimliksiz bırakıldı. 


Bizim gençlerimize bizim çocuklarımıza yaşanabilir ve bölgesinde güçlü bir Düzce bırakabilmek için kapı kapı geziyoruz ve projelerimizi anlatıyoruz.
Başarılı olacağız ümidimiz çok fazla bu dönem. Çünkü biz Düzcelileri  gerçekten unuttular. Bizi gerçekten yoksulluğa ve yokluğa mahkum ettiler. Bizim değerlerimize, bizim insanımıza odaklı siyasetimize asla sahip çıkmadılar. Hep ben dediler, biz demediler.


DÜZCE'DE İNSANLAR MUTSUZ.

Düzce'nin İşçisi mutsuz, Düzce'nin Çiftçisi mutsuz, Düzce'nin Esnafı Mutsuz, Düzce'nin Sanayicisi mutsuz, Düzce'nin memuru mutsuz, biz Düzce'yi Marka bir şehir yapmak için yola çıktık, ancak bu kadar mutsuz insanın yaşadığı bir şehri marka şehir yapmak mümkün değildir. Bugün çıkıpta Düzce'yi marka şehir yapacağız diyenler, Düzcemiz'in bir beş senesine daha ipotek koymak isteyenlerdir.

Düzce Marka şehir olur ama, önce güçlenecek ve ekonomik gelirleri yükselmiş olan bir şehir olacak. Düzce Marka şehir olur ama, önce kendi kendine yetebilen bir Belediyesi olacak.


BİZİM AKLIMIZLA DALGA GEÇTİLER.

Biz hatırlarsanız önceki seçim çalışmalarında Düzce için kurulacak olan Raylı Sistemlerden bahsediyorduk.  Bizim düşündüğümüz raylı sistem, Üskübü Üniversite, Kalıcı Konutlar oradan da Düzce'ye inen ve Hastaneye ulaşması plananlanan bir projeydi. 


Bunlar Düzce'ye öyle bir raylı sistem yaptılar ki, bizim aklımızla, bizim bilincimizle gerçekten dalga geçtiler.
Çöp sorunu dedik getirip çöpü Melen'e dökmeye başladılar, buraya olmaz dedik bu sefer getirip nereye dökmeye başladılar biliyormusunuz ? Çakırlar köyünün dibine Düzce Kasrının karşısına. Geçmiş Başbakanımız şimdiki Meclis Başkanımız'ın Spor kompleksi yapacağız dediği alanı çöplüğe çevirdiler. Bu kadar saygısızca bir tavır ve tarzı biz hak etmiyoruz. Bizim çocuklarımız böyle bir geleceği hak hiç haketmiyorlar.


BİZ İLÇEYKEN BOLU İLE YARIŞIYORDUK.

Biz İnsalarımızla hep dertleştik sorunlarına çözümler aradık. Biz İlçe iken Bolu ile yarışır vaziyette idik. Fakat İl olmamıza rahmen Bolu'nun kişi başı milli geliri 88 Bin tl'ye Bizim şehrimizdeki kişi başı milli gelir ise, 10 bin liraya geriledi. Böyle bir yönetim tarzı olmamalı ve olamaz.


BİZ DÜZCE'NİN TA KENDİSİYİZ.

Biz Düzce'yi ''gerçekten'' seviyoruz. Sizlerin bağrından çıktık. Biz Düzce'nin ta kendisiyiz. Düzce biziz. Ama onlar geldiler ve dediler ki. Düzce sizsiniz kenarda durun. O benlikleri ve egoları ile bizleri yönetmeye başladılar. Bizleri yönetirken yaşatıkları tek şey yokluk oldu. Şehri şehir olmaktan çıkardılar ve şehircilik anlamında hiç bir eser ortaya koymadılar.


BU AYDINLATMALARA NASIL MÜSAADE ETTİNİZ ?

Elektrikçiler odası başkanımızı ziyaret ettik ve sorduk, Bu aydınlatmalar nedir? Biz sayfiye şehri değiliz buna nasıl müsaade ettiniz diye? Biz dediler raporlar tanzim ettik, bir buçuk yıl sonra bunlar dökülür, bozulur ve hiç bir işe yaramaz dedik, ama bizi dinlemediler dediler. Kimseyi dinlemeyen, bizim Halkımızı sevmeyen, sivil toplum kuruluşları altında toplanan insanlara saygıda sevgide kusur eden bu insanlar, artık Düzce'yi yönetmesin diyoruz. Artık Düzce'de biz bu insanlara bir dur diyelim ve çoluk çocuğumuza iyi bir gelecek hazırlayalım diyoruz.


DÜZCE BELEDİYESİNİN BORCU 700 BİN TL'YE YAKLAŞIYOR.

Bakın Düzce Belediyesi deyin ilk akla ne gelir Düzce Belediyesi'nin çok borcu var. Onların açıkladığı borç 420 milyon. Bizim Tespitlerimize göre ise yaklaşık 700 Bin tl'ye yakın Belediyenin borcu var. Biz Düzce Belediyesini burumdan kurtaracağız ve daha güçlü hale getireceğiz.


Düzce Belediye Başkanı Adayı Ömer Küçük Toplantı sonrası, Dernek Yönetimi ve Vatandaşlarla da bir süre daha  sohbet ettikten sonra,  beraberindeki heyetle birlikte dernekten ayrıldı.

Yorumlar (0)