Muzaffer Yiğit'in damadı Fetö'den tutuklandı

FETÖ/PDY soruşturması kapsamında gözaltına alınan Düzce'nin Yığılca ilçesi Belediye Başkanı AKP'li Muzaffer Yiğit'in damadı Muhammed Mustafa Keleş tutuklandı.

Düzce Gündem 19.11.2018, 13:29 27.01.2020, 01:01 Düzce Flaş
Muzaffer Yiğit'in damadı Fetö'den tutuklandı

DÜZCE SİYASETİNDE İKİNCİ DAMAT VAKASI

Zonguldak Cumhuriyet Başsavcılığı’nın yürüttüğü FETÖ/PDY soruşturması kapsamında İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Müdürlüğü ekipleri, Ereğli’de düzenledikleri operasyonda Yığılca Belediye Başkanı Muzaffer Yiğit’in damadı Muhammed Mustafa Keleş, S.Y. ve E.D.’yi gözaltına aldı. Emniyette yapılan işlemlerin ardından 3 kişi adliyeye sevk edildi.  Muhammed Mustafa Keleş tutuklanırken, S.Y. ve E.D. ise adli kontrol ile serbest bırakıldı. 

Yığılca Belediye Başkanı Muzaffer Yiğit'in damadı Muhammet Mustafa Keleş'in tutuklanmasının ardından, çeşitli Ulusal ve yerel Medaya organlarında yayınlanan haberlerde, Belediye Başkanı'nın oğlunun da gözatına alındığı şeklinde haberler yeralması üzerine, Başkan Muzaffer Yiğit, Sosyal Medya Hesabından bir açıklama yayınladı. Yazılı açıklamada Oğlunun konuyla uzaktan yakında bağlantısı bulunmadığını, yaklaşan Yerel Seçimler öncesi kendise kumpas kurulmaya çalışıldığını, fakat başarılı olunamadığını iddia etti. Muazaffet Yiğit, damadı ile ilgili ise, herhangi bir açıklama yapmadı.

Muzaffer Yiğit Sosyal Medyadan açıklama yaptı.

Düzce'de geçtiğimiz dönemde, Düzce Eski Belediye Başkanı Mehmet Keleş'in damadı da görevden alınmadan kısa bir süre önce tutuklanmış ve bu olay Ülke çapında büyük sansasyon yaratmıştı.
Yorumlar (2)
yığılcalı 1 yıl önce
Başkan tamam anladık oğlunla ilgili bi sorun yok. Haberde damadının fetöden tutuklandığı yazıyo. damadınla ilgili de bi açıklama yapsaydın ya, bu haber doğru mu damadın terör örgütü suçlamasıyla tutuklandı mı tutuklanmadı mı.
HÜSEYİN 1 yıl önce
AK PARTİ KENDİ İÇİNDEKİ FETÖCÜLERE DOKUNMUYOR DİYENLERE GELSİN BU HABER