Memuer-Sen Genel Başkanı Düzce'de

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Kılıç, Düzce Mehmet Akif İnan İmam Hatip Ortaokulunda karne dağıtım törenine katıldı. Kılıç ilk etapta sınıfları gezdi ve robot atölyesini inceledi öğrencilerle sohbet etti.

Düzce Gündem 20.01.2017, 17:13 27.01.2020, 00:15 Düzce Flaş
Memuer-Sen Genel Başkanı Düzce'de

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Kılıç, Düzce Mehmet Akif İnan İmam Hatip Ortaokulunda karne dağıtım törenine katıldı. Kılıç ilk olarak sınıfları gezdi ve robot atölyesini gezdi öğrencilerle sohbet etti.

Ardından bir basın açıklaması yapan Memur-Sen Genel Başkanı Ali Kılıç, müfredat konusunun tartışılması son derece önemli bulduğunu belirterek "Şu açıdan önemli. Eğitim dediğimiz şey öğretmen, öğrenci ve müfredattır. İşin öz kısmı müfredattır, dolayısıyla çocuğun geleceğini belirleyecek olan gelecekte nasıl bir nesil olmalı konusundaki tasavvuf müfredat üzerinden şekillenir. Müfredat konusunun biz yaptık olduktan ziyade eğitim paydaşlarına açılması Türkiye'nin geldiği demokratik olguyu gösteriyor. Bizim yayınladığımız raporda belli başlı konulara dikkat çekmiştik. Yeni yayınlanan programları da inceliyoruz. Biz eğitim müfredatının çocukların toplumun değerleri ile bütünleşik şekilde büyümesini geçmişin birikimiyle geleceğin tasarımını bir arada alacak şekilde gelecekte çocukların kendi bulunduğu çağda aktör olduğu çağda o çağın gereklerini yerine getirecek şekilde yetişmesini önemsiyoruz. Dolayısıyla müfredatın bu boyutu ile ele alınmasını gerektiğini ifade ettik" dedi.

Açılış törenine Memur- Sen Genel Başkanı Ali Yalçın'ın yanı sıra, Düzce Valisi Zülkif Dağlı, Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş, İl Emniyet Müdürü Hüseyin Deniz, İl Jandarma Komutanı Albay Yılmaz Özdemir, ve protokol üyeleri katıldı. Valimiz Sayın Zülkif Dağlı, açılışta yaptığı konuşmasında  “ Bugün burada çok hayırlı, çok güzel bir hizmet için toplandık. İnşallah ümidimiz, bu binamız başkanımızın belirttiği gibi güzel hizmetlere vesile olacaktır. Buna tüm canı gönlümüzle inanıyoruz. İlimizin gelişmesinde, ülkemizin gelişmesinde, İslam aleminin gelişmesinde, çok hayırlı çalışmalara bir odak noktası olacak; Hepinize saygılarımı sevgilerimi sunuyorum.” İfadelerinde bulundu.

Yorumlar (0)