Keleş yine Ulusal basında. İstifa edecek mi?

Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş Referandum öncesi yine büyük bir skandala imza atarak, Türkiye gündemini alt üst etti.

Düzce Gündem 27.03.2017, 15:17 27.01.2020, 00:28 Düzce Flaş
Keleş yine Ulusal basında. İstifa edecek mi?

Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş'in skandalları bitmiyor. Göreve geldiği günden bu yana, Aldığı Milyonluk Audi A8 Long marka makam aracı başta olmak üzere, milyonlarca lira harcama yaparak hiç bir özelliği olmayan saat kuleleri inşaa eden, 16 Milyon TL harcadığını idda ettiği Çöp arıtma tesisi kapatılarak Düzce Halkını çöp sorunuyla başbaşa bırakan Başkan Keleş, Bu kez de Belediye kadrolarına doldurduğu eş dost, akraba ve komşularıyla Türkiye gündemini sarstı.

Düzce Halkı bir türlü bitmek tükenmek bilmeyen şehrin sorunlarıyla boğuşurken, Başkan Mehmet Keleş'in ''hizmet'' adı altında yaptığı, halka hiç bir faydası olmayan yatırımlar yapması, Düzce'de her kesim tarafından tepkiyle karşılanmaktaydı. Özellik Düzce'nin yol sorununun bir türlü çözülmemesi, ve keyfi yatırımlara para harcanması Düzceli vatandaşların büyük tepkisine yol açmaktaydı.

Tüm bu tepkilerle beraber Keleş'in Belediye yerleştirdiği akrabaları konusuda Düzce'de büyük tepkilere neden olmaktaydı. Belediye Başkanı'nın akrabaları konusu, Düzceli vatandaşlar tarafından çok iyi bilinmesine ve halkın şikayetlerine rağmen, bir türlü bu konu ile ilgili yetkili makamlarca bir girişimde bulunulmadı. Neticesinde Başkanın Audi Skandalında olduğu gibi, halkın büyük tepkisi, bu konunun da Ulusal gündeme taşınmasına sebep oldu.

Düzce'de Mehmet Keleş'in Kendi partisinin yönetim kadroları tarafından da defalarca eleştirilmesi ve bu konuların Ankara'ya dahi taşınmasına rağmen, herhangi bir girişimde bulunulmaması, halkın tepkisini çekmeye devam ediyor. Yıllardır hizmet alamadıkları konusunda feryad eden Düzceliler'in sesinin duyulmaması, Düzce Halkında üzerinde büyük bir bıkkınlık yaratıyor.

Düzce Belediye başkanı büyük skandallarla Türkiye gündemini sarsmaya devam ediyor. Ama Düzceli hiç bir şekilde hizmet alamıyor. Ortada büyük bir başarısızlık olmasına rağmen, konunun muhatabı ne istifa ediyor, ne de, görevden alınıyor. Bu duyarsız süreç, Düzce kamuoyu vicdanında büyük yaralar açmaya devam ediyor.

Yorumlar (2)
kudret 3 yıl önce
ben de duzceliyim bu olayı akp diye adlandırmak doğru bir yayın değil ama diğerlerine katılıyorum aile şirketi kurdu senede 2 kere kaldırım taşı sokup takıyor oda onun işine yarıyor taş ocağı onun çünkü ben 8 aydır iş bulamıyorum bu insan bütün sulalesini doldurdu belediye ye
Kaya ılhan 3 yıl önce
Yakışır başkanına adamın özü duzce istedi oda geldi yapacak birşey yok halkın takdiri saygılı olmaklazim arkadaşlar