Keleş'e Tepkiler Doruğa Ulaştı.

Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş göreve geldiği günden bu yana yaptığı halkı mağdur eden uygulamaları, ve halkın sorunlarına, olan duyarsızlığı, nedeniyle vatandaşlardan büyük tepki görmeye devam ediyor.

Düzce Gündem 01.12.2016, 18:33 26.01.2020, 23:52 Düzce Flaş
Keleş'e Tepkiler Doruğa Ulaştı.
Başkan Keleş'e uzun süredir devam etmekte olan tepkiler son günlerde farklı bir boyut kazanmaya başladı. Düzce'nin sorunlarını çözmedeki isteksizliği, tekrar tekrar yapılan ve büyük paralara mal olan göz boyama açılışları, hakkında ki ulusal medyaya ve meclise kadar ulaşan rant ve yolsuzluk iddaları  Düzcede ki bütün kesimlerin ortak tepki göstermesine neden olmaya başladı. 

Özellikle son dönemde, bizzat kendi partisi, Ak Parti tarafındanda yalnızlaştırıldığı gözden kaçmayan Keleş. Halkın baskısıyla harekete geçen muhalefet partileri tarafındanda Düzce'nin gelişmemesindeki tek sorumlu olarak gösterilmeye başlandı. Günlerdir ardı ardına açıklama yapan muhalefet üyeleri özellikle, AVM’nin arka kısmında kalan Düzce İl Özel İdaresi’ne ait arsaya Düzce Belediyesi’nin yaptığı 18 uygulaması sonucunda, bölgedeki 3 şahıs arazisinin İstanbul Caddesi’ne bakan tarafa usulsüz bir şekilde taşındığı ve altında rant olduğu ve konuyu mahkemeye taşımaya hazırlandıklarını söylemekteydiler.


BAŞKAN MEHMET KELEŞ HAKKINDA SUÇ DUYURUSU.

Başkan Keleş hakkında suç duyurusunda bulunacaklarını ifade eden muhalefetten ilk adım CHP'den geldi. Cumhuriyet Halk Partisi Merkez İlçe Teşkilatı Yönetimi bugün Düzce Adliyesi’ne giderek, Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş, Başkan Yardımcısı Mesude Özcan, Belediye Encümen üyeleri, Ali Güney, Dursun Ay,  Ömer Aslan, İsmail Işıldak, Hamit Erdoğan, Kenan Güreşçioğlu, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Muharrem Tozan, İl Özel İdare Genel Sekreter Yardımcısı Necmettin Çalışkan, İl Özel İdare Müdürlüğü yetkilileri hakkında kamu arazisinin yağmalanması ile görevi ve emniyeti suistimal iddiasıyla Düzce Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu. 
 
Bacanak Tozan Mehmet KeleşCHP Düzce Merkez İlçe Başkanı Aladdin Duran “AVM’nin arsa İl Özel İdaresi ve Düzce Belediyesi arasında yapılan yazışmalarla ve usulsüz bir şekilde yapılan18. Madde uygulaması ile tamamen farklı bir yapıya büründürülmüştür. İl Özel İdare Genel Sekreteri Muharrem Tozan ve bacanağı Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş’in başında bulunduğu bu iki kurum arasında alışverişle devlet milyonlarca lira kaybederken şahıslar kazandırılmıştır. 18 uygulaması yapılırken gerekli izinler alınmış mıdır? Şahıs arazileri 1’e 20 değer kazanmıştır. Yol terkleri yapılmadan arsaların metrekareleri korunmuştur.” şeklinde açıklamada bulundu, Duran. Ayrıca  Bakanı, milletvekilleri ve il başkanını göreve davet ederek Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, Düzce AK Parti Milletvekilleri ve Düzce AK Parti İl Başkanı Hikmet Keskin’i konu ile ilgili olarak göreve davet etti.


RANT DOSYASI MECLİSE TAŞINIYOR

Başkan Keleş'e tepki gösteren bir diğer muhalefet partisi olan MHP ise, konuyu Türkiye gündemine taşımak istiyor. Bu yönde ilk olarak MHP'liler, Ankara’da Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz’la bir araya geldi. İşi sıkı tutan MHP’li üyeler, İl Başkanı Ümit Yılmaz’ın partide basın mensuplarına yaptığı açıklamanın detaylı halini belge ve dokümanlarla zenginleştirerek bir üst yazıyla birlikte Durmaz’a sundu.Ayrıca Mhp'de Chp gibi vatandaşlardan gelen tepkiler doğrultusunda konuyu yargıya taşıyacak.


KELEŞ'İN BELEDİYEDEKİ AKRABALARI TARTIŞILMIŞTI.


Önce ki günlerde Belediye Balkanı Mehmet Keleş'in akrabalarını, belediyediye ki kritik noktalara yerleştirildiği konusu Mecliste yankılanmış, ve Ulusal medyaya konu olmuştu. Düzce halkının çok iyi bildiği bir konu olan, Keleş'in akrabaları konusu, böylelikle Ak Parti genel merkezine kadar ulaşmış oldu.

Özellikle İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Muharrem Tozan'ın Mehmet Keleş'in bacanağı olması çok tartışılmıştı. Tartışmayı fitilleyen ise Muharrem Tozan'ın Ak Parti tarafından görevden alınacağının duyulması ve hemen akabinde, Mehmet Keleş'in Tozan'ı kurtarmaya yönelik çabaları dikkat çekmişti. Keleş'e yine akrabalık bağları ile bağlı bir gurup medya kuruluşu, aynı anda Muharrem Tozan'ı kurtarmaya yönelik sürekli övücü haberler yapmış, fakat sonuç alamamışlardı. Tüm bu gelişmeler Düzce'li vatandaşların ''Düzce Belediyesinde akraba kadrolaşması var'' söylemlerini doğrular nitelikteydi.

Yaşanan tüm bu hadiseler Düzce'de Parti ayırt etmeksizin, Mehmet Keleş ve haksız uygulamalarına karşı, herkesin birlik olduğu sonucunu ortaya çıkarmış oldu. Hükümetin Düzceli Vatandaşların bu çağrılarına nasıl yanıt vereceği ise, merakla bekleniyor.
Yorumlar (18)
Amca 3 yıl önce
keleş düzce için büyük zaman kaybı oldu. i̇nşAllah sonrası hayırlı olur.
İsyankar evlat 3 yıl önce
abi git artik duzceden. deprem gormus bi sehri sen yikma artik kucuk esnaf da evine ekmek gotursun colugun cocugunun rizkini belediye almasin kendisi yesin. esnafimiz kan aglamasin yeter. gelen gideni aratir derler ama sen gidersen gelen seni kesinlikle aratmaz ve bu lafi tarihe gommus oluruz.
Cesur 3 yıl önce
AKP bu adamı görevden almadığı sürece ve bu belediyeye adam gibi müdahale etmediği sürece referandumda da hayır alacaktır bizlerden.bu böyle biline
Yiğit 3 yıl önce
keşke eski belediye başkanı kalsaydı da yine akp'ye atsaydınız oyunuzu. sırf particilik uğruna yaktınız düzceyi. seçimden önce de sonra da söyledik. belediye seçiminde oy kişiye verilir partiye değil diye. daha önce de yolsukları yüzünden aday gösterilmeyen adamı göz göre göre belediye başkanı yaptınız.
Senih 3 yıl önce
İsmail bayraö gibi dürüstü yedi bu düzce.keleş gibi iş yapmayan yamyamı getrdi.bize müstehak arkadslar bnde seçtim bu adamı yazıklar olsun banada
Servisci 3 yıl önce
Plakalardan bizi mağdur etti 1500 satilacak dedi 3000 plaka satildi ve aktif olarak servis işi yapanlar değil aksine bu işle alakasi olmayanlar plaka aldi yani servisci esnafini dusunmedi bilr.acikcasi parayi aldi isine bakti 25 trilyondan ( eski parayla ) fazla para belediye için guzel para
Yilmaz demircioğlu 3 yıl önce
Bi rivayete göre düzce belediyesindeki keleş sayısı işidin elindeki keleşden fazlaymiş
vatandaş 3 yıl önce
Herkes ağacı kendi tarafından yontarmış diye bir söz vardır anlayanlar anladı.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın