İyi Parti'den Müzik Yapan Gençlere Destek

Geçtiğimiz gün Düzce Spor Sokata Kemençe ve Gitarla sokakta müzik yapan gençlere zabıtaların sert müdahalesine İyi Parti'den de tepki geldi.

Düzce Gündem 13.11.2019, 16:24 25.01.2020, 06:35 Düzce Flaş
İyi Parti'den Müzik Yapan Gençlere Destek

Sokakta ellerindeki Kemençe ve Gitar gibi müzk aletleri ie müzik yapan gençlere Düzce Zabıta Ekiplerinin yaptığı sert müdahalenin ardından tepkiler artarak devam ediyor. Sosyal Medyada binlerce defa paylaşılan görüntülere, yurdun dört bir yanından tepki yorumları yazıldı.

YUNUS ÖZAY ER TEPKİ GÖSTERDİ

Düzce sokaklarında müzik yaparak para kazanan gençlere müdahale eden Düzce belediyesi zabıta ekiplerine tepki gösteren İyi Parti il başkanı Yunus Özay Er, "Dünyanın her yerinde gençler sokaklarda müzik yapıyor. Bu bir kültürdür. Düzce sokaklarında da  müzik yapan gençlerimiz hem esnafımız hem de halkımız tarafından seviliyor. Ancak dün yaşanan çirkin olayda, zabıta ekiplerinin müzisyen gençlerimize müdahalede bulunduğunu hepimiz gördük.

ELLERİNDE BIÇAK VE SİLAH TUTMAK YERİNE GİTAR VE KEMENÇE TUTMALARI NEDEN RAHATSIZ ETMİŞTİR?

Gençlerimizin ellerinde bıçak, çakı ve silah  tutmak yerine gitar ve kemençe tutması, sokak köşelerinde madde içmek veya satmak yerine müzik yapması zabıta ekiplerini neden rahatsız etmiştir?

Bir toplumun gelişmişliği sanata duyduğu saygıdan bellidir. Gençlerimizi memnu edecek sosyal donatılar sahip olmayan Düzcemizde, sokak sanatçılarımıza zabıtaya rağmen sahip çıkıp kucak açan Düzceli esnafımıza ve vatandaşlarımıza teşekkür ederim.

Ulu önderimiz Atatürk'ün de dediği gibi "Sanatsız kalan bir milletin hayat damarlarından biri kopmuş demektir" " dedi.

Yorumlar (0)