İstanbul Caddesine yeni düzenleme

Düzce'de yıllardır düzen getirilemeyen İstanbul Caddesi için yeni bir düzleme yapılacağı duyuruldu.

Düzce Gündem 07.08.2019, 16:54 07.08.2019, 17:14 Düzce Flaş
İstanbul Caddesine yeni düzenleme

İSTANBUL CADDESİ ARAÇ TRAFİĞİNE KAPATILMAYACAK

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü'nün seçim öncesi vaadleri arasında adı geçen İstanbul caddesi için Düzce Belediyesi çalışmalara başlanacağını duyurdu. Bölge esnafı, vatandaşlar ve STK temsilcileri ile sürekli istişareler sonucu, bankalar ve alışveriş dükkanlarının bulunduğu caddenin tamamen yayalaştırılması yerine kademeli olarak araç, bisiklet ve yaya trafiği kombinasyonu şeklinde düzenlenmesine karar verildiği bildirildi..

DÜZCE'DE BİSİKLET KULLANMI TEŞVİK EDİLECEK

Şehir plancısı uzmanlarla birlikte karar verildiği vurgusu dile getirilen açıklamada, Düzce Belediyesi önünden Anıtpark meydanına kadar uzanan cadde üzerinde Doğu-Batı yönünde sağ şeridin tek sıra araç parkına, orta şeridin araç trafiği akışına, sol şeridin ise tramvay raylarını kaldırarak bisiklet yolu yapılması kabul edildiği ve Cadde üzerinde yayaların da rahat hareket etmesini sağlayacak önlemlerin de alınacağı proje kapsamında şehir merkezinde araç kullanımı yerine bisiklet kullanımına da teşviğin artırılması en önemli hedefler arasında yer aldığı belirtildi.

FARUK ÖZLÜ AÇIKLADI

Konu hakkında kısa bir açıklama yapan Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü "Düzce için yatırımlarımıza başlıyoruz. Bu konuda geçtiğimiz süreci istişarelerle değerlendirdik, mali disiplinimizi belirledik. Her türlü yatırıma artık hazırız. İstanbul Caddesi bu şehrin can damalarından biri. Cadde üzerinde ciddi bir araç ve yaya trafiği var. Bunun yanında ilimiz bisiklet kullanımına oldukça müsait. Bu kriterleri göz önünde bulundurduğumuzda cadde üzerinde kademeli bir düzenleme yapmaya karar  verdik. Bisiklet kullanımını teşvik edecek bu girişim ile herkesi memnun edeceğimize inanıyorum. Çalışmalarımız en kısa sürede başlayacak, şimdiden hayırlı olsun" şeklinde konuştu.

Yorumlar (2)
Ben 10 ay önce
Haydi yap boz devam
Selin 10 ay önce
Araba parkı olmasana trafik daha kolay aksa olmaz zaten