Fetö Yöneticilerinden Adil Öksüz'ün başına ödül kondu.

Darbe girişiminin kilit isimlerinden, firari Hava Kuvvetleri İmamı Adil Öksüz, İçişleri Bakanlığı'nın aranan teröristler listesine eklendi. Öksüz'ü ihbar edenlere 4 milyon lira para ödülü verilecek.

Düzce Gündem 25.10.2016, 13:57 26.01.2020, 23:43 Düzce Flaş
Fetö Yöneticilerinden Adil Öksüz'ün başına ödül kondu.

İçişleri Bakanlığı, Fetullahçı Terör Örgütü soruşturması çerçevesinde aranan teröristler listesine Adil Öksüz dahil 37 kişiyi ekledi.
Bu isimlerden 8'i, 4 milyon liraya kadar ödül verilen "kırmızı" kategoride yer alıyor. 

Ankara’da darbecilerin merkez olarak kullandıkları Akıncı Üssü’nde 15 Temmuz’da gözaltına alınan ve FETÖ’nün ‘hava kuvvetleri imamı’ Adil Öksüz’ün Sakarya Akyazı’da olduğu ihtimali üzerinde duruluyordu. Son olarak Akyazı’da izine rastlanan ve kullandığı “SIR” plakalı aracı tutuklanan kayınpederi Cevat Yıldırım’ın evinin garajında bulunan Adil Öksüz, güvenlik güçleri tarafından bu bölgede aranmaya devam ediliyordu. Düzce çevre bölgelerinde aramalara dahil edildiği uzun zamandır gözlenmekteydi.

İÇİŞLERİ BAKANLIĞI'NDAN AÇIKLAMA YAPTI

İçişleri Bakanlığından konuyla ilgili yapılan açıklamada, "Terörden arananlar listesine FETÖ'den aranan toplam 37 kişi de eklenmiş olup, bunlardan 8'i kırmızı (4.000.000 TL'ye kadar ödül) renk kategorisinde yer almaktadır. Aranan şahıslardan Adil Öksüz de kırmızı renk kategorisinde bulunmaktadır. 28.10.2015 Tarihi itibariyle Terörle Mücadele Kanunu kapsamına giren suçların faillerinin yakalanmasına yardımcı olanlara verilecek ödül bilgileri ve beş ayrı renk kategorisinde aranan terör örgütü mensuplarının bilgilerinin yer aldığı www.terorarananlar.pol.tr adresli internet sitesi ile bilgilerin sosyal medya aracılığı ile paylaşılması için oluşturulan @terorarananlar isimli Twitter ve @arananteroristler isimli Facebook hesapları hizmete başlamış olup; Aranan terör örgütü mensuplarının bilgilerinin yer aldığı www.terorarananlar.pol.tr isimli web sitesi hizmet vermeye başladığı günden itibaren 840.390 ziyaretçi tarafından 5.823.619 defa görüntülenmiştir" denildi.4 MİLYON 680 BİN TL ÖDÜL KONDU.
Etkin ve kararlı bir şekilde yürütülen terörle mücadele sürecinde ihbarda bulunarak devlete verdikleri destekle www.terorarananlar.pol.tr sitesinde yeşil listede aranan terör örgütü mensuplarının etkisiz hale getirilmesini sağlayan vatandaşlara 1 milyon 300 TL, gri listede aranan terör örgütü mensuplarının etkisiz hale getirilmesini sağlayan vatandaşlara 750 bin TL olmak üzere, Ödül Komisyonu tarafından toplamda 4 milyon 680 bin TL para ödülü verileceği bildirildi.

DÜZCE FLAŞ

Yorumlar (0)