ERCAN KATIRCIOĞLU PARTİSİNDEN İSTİFA ETTİ

Mhp'de yaşanan değişim hız kesmeden devam ediyor. Düzce'de Mhp'li Meclis Üyesi Ercan Katırcıoğlu bugün Partisinden istifa ettiğine dair dilekçesini Parti yönetimine sundu. Ayrıca Katırcıoğlu'nun Belediye Meclis Üyeliğinden istifa ettiği öğrenildi.

Düzce Gündem 24.11.2017, 14:27 27.01.2020, 00:42 Düzce Flaş
ERCAN KATIRCIOĞLU PARTİSİNDEN İSTİFA ETTİ

Düzce Siyasetinde cesur çıkışları ve sivri dili ile bilinen Ercan Katırcıoğlu'nun Partisinden istifa etmesi Düzce gündemine bomba gibi düştü. Katırcıoğlu'nun özellikle Belediye Meclis Üyeliği görevini yürütürken, görevden alınan Eski Belediye Başkanı Mehmet Keleş'in, gereksiz harcamaları ve icraatları konusunda ki sert eleştirileri ile tanınıyordu.

Katırcıoğlunun sert muhalefeti nedeniyle Partisi ile de arasında sorunlara sebep olduğu biliniyordu. Ercan Katırcıoğlu'nun bu istfanın ardından Meral Akşener’in genel başkanlığında geçtiğimiz günlerde, siyaset sahnesindeki yerini alan İyi Parti ile temas halinde olduğu ve yakın zamanda Düzce için kendisine görev verileceği öğrenildi.

MHP'DEN JET AÇIKLAMA

Katırcıoğlu’nun ilgili kurumlara giderek istifa dilekçelerini hemen ardından, MHP’den ‘ihraç’ yönünde bir açıklama yapıldı. MHP Düzce İl Yönetimi’nden yapılan yazılı açıklamada:  “MHP Düzce İl Yönetim Kurulu olarak partimiz mensubu Yakup Doğan ve Ercan Katırcıoğlu’nun başka bir siyasi partiyle ilgili faaliyetlerde bulunduğu tarafımızca tespit edilmiştir. Partimiz mensubu bu kişiler diğer siyasi partiyle alakalı yapmış oldukları siyasi faaliyetler sebebiyle MHP Düzce İl Yönetim Kurulu olarak kesin ihraç talebiyle disipline sevk edilmişlerdir.” denildi.

BUNDAN SONRA NE OLUR ?

Katırcıoğlu'nun bundan sonraki süreçte, muhalefet konusunda daha esnek bir alan bulması durumunda, Düzce siyasetinde eleştirilerinin dozunu yükselterek, ön plana çıkacağı muhtemel görünüyor. Seçim yaklaştıkça Düzce siyasetinde sürpriz gelişmelerin devam edeceği ve bu gelişmelerin Düzce'nin kaderini büyük ölçüde etkileyeceği şimdiden hissediliyor.


 


 

Yorumlar (0)