Eds Düzce'de devreye giriyor.

Düzce eski Belediye Başkanı Mehmet Keleş döneminde Şehre yerleştirilen fakat vatandaşlardan gelen tepkiler üzerine çalıştırılmayan EDS'LER devreye sokulacak.

Düzce Gündem 18.11.2019, 17:25 Düzce Flaş
Eds Düzce'de devreye giriyor.

Geçtiğimiz dönemlerde Düzce'de büyük tartışmalara konu olan Elektronik Denetleme Sistemi (EDS) tekrar Düzce gündemine oturdu. Hatırlanacağı üzere, Mehmet Keleş döneminde Şehirde pek çok ciddi sorun yaşanırken, böyle bir uygulamının devreye sokulması vatandaşların tepkisine neden olmuştu.

Aynı dönem özellikle yolların harap vaziyette olması ve tamamlanmayan yol çalışmaları bitirilmeden böyle bir sistemin Düzce'ye kurulmasının yanlış olduğu değerlendirilmeleri yapılıyordu. Düzce Belediye Yönetimin el değiştirmesinin ardından EDS'LER tekrar Düzce gündemine geldi. 

ARALIKTA DEVREYE GİRİYOR

Düzce Valiliği, Düzce Belediyesi ve İl Emniyet Müdürlüğünün ortaklaşa hazırladıkları proje kapsamında, Düzce'nin çeşitli noktalarına konulan Elektronik Denetim Sistemi (EDS)'lerin 1 Aralık'tan itibaren faaliyete geçeceği öğrenildi.

Çalışmalarını uzun süre önce tamamlanan Elektronik Denetim Sistemi (EDS)'ni 1 Aralık 2019 günü devreye sokulacak. 4 Kırmızı Işık Kamerası, 8 Park Yasağı İhlal Kamerası, 3 Noktasal Anlık Radar, 8 Ortalama Hız Tespit kamerası 1 Aralık tarihinde açılacak.

DÜZCE'NİN TRAFİK SORUNU ÇÖZECEK Mİ ?

Özellikle okuklların açıldığı döneme denk getirilen yol ve kavşak çalışmaları nedeniyle içinden çıkılmaz bir hal alan Düzce Trafiğine, Eds Sisteminin nasıl bir çözüm getirceği merak konusu. Özellikle sitemin çalışma şekli konusunda vatandaşların yeteri kadar bilgilendirilmedikleride dikkatlerden kaçmıyor.

Vatandaşlar yol düzenlemelerinden kaynaklanan sebeplerden,, yola giren sokak hayvanlarının sebep olduğu kazalardan doğacak cezalar gibi konularda nasıl bir yol izlemeleri konusunda bilgi sahibi olmadıklarını dile getiriyor.

Önümüzdeki günlerde Eds sisteminin Düzce gündemini hayli meşgul edeceği öngörülüyor.

Yorumlar (2)
Esentepeli 3 hafta önce
Söylenecek çok şey var ama yazıklar olsun hepinize trafik ihlali bahanesiyle resmen cebimizdeki 2 kuruşa göz diktiniz
Abdullah KAPLAN 3 hafta önce
Siz sürücüler önce trafik kurallarına uyarak Karayolunu kullanmayı öğrenin kurallara uyun bu EDS denetleme sistemi size kural ihlalinde dolayı size ceza yazmaz. neden EDS Sisteminden korkuyorsunuz ki....! EDS Sistemi trafik kurallarını uymayanlara ceza yazar. Trafik kültürü olanlara Karayolunu trafik kurallarına uyanlara trafik adabına göre Karayolunu kullanan sürücüler ceza yazmaz korkmayın... Niçin endişe ediyorsunuz. Yoksa siz trafik kurallarına uymayı külfet mi sayıyorsunuz. Kurallara uymasanız faturası ağır ödersiniz hem canınız ile hem malınız ile..!.Yılda ortalama her gün 15-20 insanın trafik kazalarında hayatını kaybettiği bu cennet Ülke de herkes trafik kurallarına uysun, Türkiye de ki bütün EDS Sistemin kaldırılır.Bir işlevi olmaz EDS sistemine de gerek olmaz. Karayolu kullanan sürücüler kurallara uydukları sürece bu sistem işlev ve işlem yapmıyor..Bir kazanç kapısı olarak görülmesini uygun bulmuyorum.... Araç kullanmak at sırtında karayolunu kullanmaya benzemez araç kullanmanın trafik kuralları vardır. Kurallara uymasanız maddi ve manevi kayıplar verilir faturası ağır olur.... Herkese sağlıklı Mutlu Trafikler, Trafik insan hayatıdır hayatınızı seviniz...