Düzcespor'a Kayyum Atandı.

Geçtiğimiz günlerde, yoğun iş temposu sebebi ile başkanlığı bıraktığını açıklayan Düzcespor Başkanı Cihat Algün istifa etmesinin ardından, Düzcespor'da şok gelişmeler devam ediyor.

Düzce Gündem 21.03.2018, 17:04 26.01.2020, 21:29 Düzce Flaş
Düzcespor'a Kayyum Atandı.

Başkan Cihat Algün'ün istifasının ardından boş kalan Düzcespor Başkanlık koltuğuna kimin oturacağı konuşulmaya devam ederken, bu kez başka bir iddia gündeme geldi. İdidaya göre, Fetö davalarında, Kayyum olarak görev yapan Cihat Çelik, Düzcespor'a gayri-resmi Kayyum olarak atandı.

HESAPLAR İNCELENİYOR İDDİASI.

Cihat Algün'ün Düzcespor'a harcadığı yaklaşık 4 Milyon lira alacağı için 8. İcra dairesine temlik koydurmasının ardından gelen tepkiler üzerine istifa ettiği uzun süredir konuşulurken. İstifanın ardından Düzcespor'un hesaplarının ilgili kişiler tarafından incelendiği ve tutarsızlıklar görüldüğü yönünde iddialar konuşulmaya başlandı.

NASIL İSTİFA ETTİ?

Eski Başkan Cihat Algün Düzce Eski Belediye Başkanı, Mehmet Keleş'in görevden alınmasınının ardından, yeni Belediye Başkanı olarak göreve başlayan Dursun Ay ile Beraber bir basın tıolantısı düzenleyerek, başkanlıktan istifa ettiğini açıklamıştı. Algün yaptığı açıklamada, bir çok şanssızlık yaşadıkların söyleyerek, "Bu kulübün başkanı olmaktan onur duydum. Biliyorsunuz Düzcespor'u bu dönem aldığımızda kulübümüz neredeyse kayyuma kalan bir kulüptü. Biz bundan önce ki belediye başkanımızın tavsiyesi ile kulübümüzü aldık. Kulübümüzü hepimize yakışır, Düzcemize yakışır, Düzcespor'a yakışır bir kulüp olma yolunda, hedefleri olan bir kulüp yapma, şampiyonluk hedefi ile yola çıkan bir takım olmak adına bir çok fedakarlıklarla, yönetim, futbolcular olarak büyük fedakarlıkla kulübü bu noktaya getirdik. Kulüp şu anda play-off aşamasında. Şampiyonluk hedefi ile yola çıktık ancak bir çok şanssızlık yaşadık. Özellikle transfer yasağının olması bizi etkiledi. Bunun dışında hocalarımızın değişiklikleri, futbolcu değişiklikleri oldu ama kulüp bu noktaya geldi. İyi bir noktada şu an. Bu ligden çıkması adına hem puan durumuyla hem sıralamasıyla en büyük adaylardan bir tanesi oldu. şeklinde konuşmuştu.

Başkan Dursun Ay ise, Algün'e çalışmalarından dolayı teşekkür ederek, "Bizde Düzcemizin saygın iş adamlarından Cihat Bey'e yapmış olduğu çalışmalardan dolayı teşekkür ediyoruz. Özverili çalışmaları oldu. Kendisi bana birkaç kez işlerim çok yoğun projelerimiz var dediğinde ben birkaç kez öteledim. Ancak kendisi kararını verdi ve bugünden itibaren kendisinin devam edemeyeceğini söyledi. Bizde kendisinin bu görüşünü saygı ile karşılıyoruz. Bugüne kadar yaptığı çalışmalardan dolayı teşekkür ediyoruz" ifadelerini kullandı.

Yorumlar (1)
Vatandaş 2 yıl önce
Nejat Bakan Başkan olsun,Hesaplar şeffaf olsun,pahalı oyuncu değil çiylerden oynayacak oyuncu alınsın aracılar kaldırılsın yerli altyapı oyuncularına değer verilsin,Öz Düzceli Başkan olsun,