Düzceli Uzman Çavuş Şehit oldu.

Erzincan'ın İliç ilçesinde askeri aracın şarampole yuvarlanması sonucunda Düzceli Uzman Çavuş Furkan Kaplanbaba Şehit düştü.

Düzce Gündem 24.10.2018, 16:14 27.01.2020, 00:56 Düzce Flaş
Düzceli Uzman Çavuş Şehit oldu.

ŞEHİT EVİ BAYRAKLARLA DONATILDI

Şehid'in Düzce'de bulunan baba evi Türk bayrakları ile donatıldı.Düzce Valiliği tarafından görevlendirilen din görevlileri, şehidin evinin önünde dualar okurken, Şehid'in babası Yahya Kaplanbaba ve şehidin kardeşi Mustafa Kaplanbaba (15) taziyeleri kabul etti. Şehidin evinin önünde dualar okunurken, anne Ayfer Yılmaz ise fenalık geçirdi. Evin önünde hazır bekleyen 112 Acil ekipleri anneye müdahalede bulundu.

KÜÇÜK YAŞLARDAN BERİ ASKER OLMAK İSTİYORDU

Şehit Uzman Çavuş Furkan Kaplanbaba'nın lise çağlarından bu yana asker olmak için hevesli olduğu, Düzce Anadolu Lisesi'nden mezun olduktan sonra üniversite sınavlarına girmeyerek, askerlik görevinin ardından uzman çavuş olmak için askerde kaldığı öğrenildi. 1 yıllık uzman çavuş olan Furkan Kaplanbaba'nın en büyük hayalinin ise ailesine bahçe içerisinde bir ev yaptırmak olduğu bildirildi. Diğer yandan şehidin kız kardeşi Merve Kaplanbaba'nın ise Gazi Üniverstesi Almanca Öğretmenliği bölümünde öğrenim gördüğü ve acı haberi alır almaz Düzce'ye gelmek için yola çıktığı öğrenildi.

DÜZCE VALİLİĞİNDEN AÇIKLAMA

''24 Ekim günü sabah saatlerinde Erzincan'ın İliç ilçesi Jandarma Komutanlığında görevli Jandarma Uzman Çavuş Furkan Kaplanbaba, Kemah ilçesi istikametinden İliç ilçesi istikametine seyir halinde olan aracın kaza yapması sonucu yaralanmış, olay yerinde ve İliç Devlet Hastanesi'nde yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit olmuştur. Şehidimizin naaşı 25 Ekim Perşembe günü Cedidiye Camii'nde öğle namazına müteakip kılınacak cenaze namazı sonrası, Düzce Şehitliğine defnedilecektir. Şehidimizin ailesine ve yakınlarına sabır, yaralı askerlerimize şifa dileklerimizle, Düzce'mizin ve milletimizin başı sağ olsun."
Yorumlar (1)
Sedat 2 yıl önce
Allah Rahmet Eylesin