Düzceli Alperenler'den o fotoğrafa tepki.

Ayasofya’da bir balerinin bacak germe hareketi yaparak uygunsuz bir fotoğraf çektirmesine, Düzce Alperen Ocakları sert tepki gösterdi. Ayasofya’da ibadet yapılmasına izin verilmediğini belirten Başkan Yardımcısı Onur Çetin, Ayasofya’nın öneminin bu şekilde gündeme gelmesini eleştirdi.

Düzce Gündem 13.01.2019, 01:57 27.01.2020, 01:03 Düzce Flaş

Geçtiğimiz günlerde Ayasofya Müzesi'nde bale figürü yapan bir kadının görüntülerinin sosyal medyada yer almasına ilişkin, Düzceli gençlerin etkin olduğu Düzce Alperen Ocaklarından sert tepki geldi.

Başkan Yardımcısı Onur Çetin yaptığı açıklamada, ''Ayasofya’da namaz kılanlara müdahale Edenler bu tür soysuz Vatan haini islam ve Ahlak düşmanları için hiçbir Engelleme olmadığına dikkat çekti.

Başakn yardımcısı Onur Çetin açıklamasının devamında şu sözlere yer verdi;

Düzce Alperen Ocakları olarak 
Ayasofya Bizim kırmızı çizgimiz ve Türk Milletinin Fethin bağımsız’lık nişanesidir.

Maalesef Musevi zihniyetiini kendine benimsemiş, 
Profesyonel fotoğraf sanatçıları ve magazin gazetecileri ile birlikte Musevi kişiler Ayasofya’nın önemini, BACAK GERME sanatı ile vurguladı. Bunun hesabı vebali ağır olur sayın yetkililer.
Biz Dedemiz Fatih’in kılıç hakkıyla aldığı İstanbul’u Ayasofya’yı kapattığımız gün geri verdik. 


Ayasofya'nın minarelerinden ezan okunmadıkça, mihrabından tekbir, saflarının arasında çoçuk sesi gelmedikçe bu millet huzur bulamaz. 
Ayasofya asla sadece bir cami değildir. 
Ayasofya makûs talihimizin hikayesidir.
Ayasofya kapalıyken İstanbul'un bir Türk yurdu olduğunu söyleyemeyiz. Ayasofya'yı kapatanlar bunu 1453'ün intikamını almak için yaptılar. 
Bugün topyekün ülkemize saldıran maşaların ağa babalarına bir mesaj vereceksek AYASOFYA’yı açalım…


Kavgamız inancımızın ve imanımızın düşmanlarıyla olacaktır. Cahillikten, yobazlıktan, zalimlere itaate, şartlanmış kölelik anlayışından, tak’lide meyletmekten, kutsal idealleri dünyevi menfaatler için pazarlamaktan geçen yollar bizim yolumuz olmayacaktır. Helâl ve haram kavramlarını dinimizin emrettiği şekilde, önce nefislerimizde tatbik edeceğiz, sonra da başkalarını bu çizgiye çekeceğiz. ALPERENLİK iddiamızın temel felsefesi budur. Buna riayet etmezsek, muvaffakiyetimiz nesbi olur, batıl olur. Halbuki bizler, her türlü kötülükten arınmış, nihaî hedefin yolcularıyız...

Yorumlar (0)