Düzce Teknorot Yangını Beş Saatte Söndürüldü

Düzce 1. Organize Sanayi Bölgesinde bulunan, Avrupa’nın en büyük Otomotiv yedek parça üreticilerinden, Teknorot fabrikasında akşam saatlerinde yangın çıktı.

Düzce Gündem 02.12.2019, 01:31 02.12.2019, 02:16 Düzce Flaş
Düzce Teknorot Yangını Beş Saatte Söndürüldü

Alınan bilgiye göre akşam saatlerinde başlayan yangın yanıcı ve parlayıcı maddelerin alev alması ile hızla büyüdü. Olay yerine ulaşan Düzce Belediyesi İtfaiye Ekiplerinin müdahale ettiği yangın kontrol altına alınamayınca çevre illerde bulunan İtfaiye ekiplerinden destek istendendi.

Yangına müdahaleye, Bolu, Sakarya, Kocaeli Belediyelerine ait itfaiye ekipleri katılırken AFAD ve arama kurtarma ekipleri de destek verdi.

Düzce Teknorot Fabrikasında yangın 

DÜZCE VALİSİ OLAY YERİNDE

Yangını haber alan Düzce Valisi Zülkif Dağlı Söndürme çalışmalarını yerinde inceleyerek, ekipleri denetledi. Ayrıca, İl Jandarma Alay Komutanı Albay Mustafa Çetinkaya, AFAD İl Müdürü Ali Kartal ve Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Nurhan Kartal bilgi almak ve takip etmek amacıyla olay yerine geldi. 

Düzce Teknorot Fabrika yangını

FABRİKA EMEKÇİLERİ OLAY YERİNE KOŞTU

Düzceli binlerce ailenin ekmek kapısı olan Teknorot Fabrikasındaki yangını duyan işçilerde olay yerine gelerek, yangına müdahale eden ekiplere destek verdiler. 

BEŞ SAATE SÖNDÜRÜLEBİLDİ.

Yangın çevre İllerden gelen ekiplerin destek vermesi sonrası, yaklaşık beş saat sonra kontrol atına alınabildi. Tatil günü olması sebebi ile içerisinde çalışan bulunmayan yangında, can kaybı yaşanmaması teselli oldu.

Yorumlar (0)