Düzce için fırtına uyarısı

Düzce'de bugün akşam saatlerinde fırtına bekleniyor. Düzce Valiliği yaklaşmakta olan fırtına ile ilgili bir duyuru yayınladı.

Düzce Gündem 31.10.2019, 15:10 25.01.2020, 06:37 Düzce Flaş
Düzce için fırtına uyarısı

DÜZCE VALİLİĞİ UYARDI !

Düzce Valiliği, etkili olması beklenen kuvvetli fırtınaya karşı Düzce'de yaşayan vatandaşları uyardı.

Valilikten yapılan duyuruda, Batı Karadeniz bölgesinde doğu ve kuzeydoğudan esen rüzgarın, öğle saatlerinin ardından bölgenin doğusunda, akşam saatlerinde ise bölge genelinde etkisini kuvvetlendireceği kaydedildi.

Rüzgarın kuvvetinin saatte 50-75 kilometre/saat hızına ulaşarak fırtınaya dönüşmesinin beklendiği aktarılan açıklamada, bölgenin batısında yer yer 90 kilometre hıza ulaşan kuvvetli fırtınanın da etkili olmasının tahmin edildiği belirtildi.

Düzce Valiliği Vatandaşları Uyardı

Ulaşımda aksamaların yaşanmaması için vatandaşları uyaran yetkililer, fırtınanın yarın akşam saatlerinde etkisini kaybetmesinin beklendiğini ifade etti.

BALKONLARA DİKKAT !

Yaklaşan fırtınanın etkilerinden korunmak için fırtınanın beklendiği saatlerde, mümkün olduğunca dışarı çıkılmaması, evlerin balkon ve teraslarında rüzgardan etkilenecek eşyaların bırakılmaması gerekiyor. 

Pencere camlarının sıkıca kapatılarak, rüzgarın pencerelere hasar vermesi engellenmeli ayrıca elektrik kesintilerine karşı hazırlıklı olunması gerekiyor.

Yorumlar (0)