Düzce Eski Garnizon Komutanı. Görevden alındı.

15 Temmuz'daki hain Darbe girişimi sırasında, devletin yanında yer aldığı yönünde alelacele bir takım kişiler tarafından kahraman ilan edilen, ve bir çok haber yapılan Albay Bilal Güvenir, FETÖ ile bağlantısı olduğu gerekçesiyle görevden alındı.

Düzce Gündem 04.11.2016, 02:20 13.12.2016, 13:09 Düzce Flaş
Düzce Eski Garnizon Komutanı. Görevden alındı.

15 Temmuz Darbe Girişimi'nin ardından FETÖ/PDY Silahlı Terör Örgütü operasyonları bir takım gurupların ısrarla ''Düzce'de Fetö bitti'' yaygarasına rağmen hız kesmeden devam ediyor. Düzce'nin Fetö örgütü için ne kadar kritik bir öneme sahip olduğu, ve ne kadar derinlere nüfuz ettiği artık açıkça görülebiliyor.

15 Temmuz gecesi Düzce'de 15 Temmuz'daki hain kalkışma sırasında sözde sıkıyönetim komutanının emirlerini dinlemeyerek devletin yanında yer aldığı söylenen Düzce Eski Garnizon komutanı Bilal Güvenir geçtiğimiz günlerde Merkeze çekilmişti. Albay Güvenir'in Fetö Örgütünün gizli iletişim ağı olan ByLOCK programını kullandığı gerekçesi ile görevinden alındığı bilgisi gündeme bomba gibi düştü.

Hatırlayacağınız üzere Ankara ve İstanbul’da darbe girişimi sonrası kendisini Düzce’de sıkı yönetim komutanı ilan eden Bolu Komando Tugay Komutanı Tuğgeneral İsmail Güneşerin, Düzce İl Jandarma Komutanı Bilal Güvenir’i arayarak Düzce Valisi Ali Fidan, Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş, Düzce İl Emniyet Müdürü İsmail Hakkı Akyüz ve İl Başkanı Hikmet Keskin’i gözaltına alma talimatı verdiği iddia edilmişti. Düzce İl Jandarma Komutanı Güvenir'in ise bu talimata uymayarak ''Ben Devletimin yanındayım''şeklinde cevap verdiği bolca haber yapılmış kendisine pek çok plaket verilmişti.

Tuğgeneral İsmail Güneşer Darbeden sonra gözaltına alınmış ve ifadesinde Düzce İl Jandarma Komutanı Bilal Güvenir’i arayarak Düzce Valisi Ali Fidan, Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş, Düzce İl Emniyet Müdürü İsmail Hakkı Akyüz ve İl Başkanı Hikmet Keskin’i gözaltına alma talimatı vermediğini iddia etmişti.

Bütün bu gelişmelerin ardından Düzce'de ki yöneticilerle kolkola girerek mDemokrasi nöbetlerinde boy gösteren Eski Garnizon Komutanın ByLOCK programını kullandığının ortaya çıkması, Düzce'de asıl kripto yapılanmasının, henüz tümüyle ortaya çıkmadığı göstermiş oldu. Önümüzde ki günlerde Düzce halkının dikkatle takip ettiği bu operasyonların genişleyerek devam edileceği öngörülüyor.

Düzce Savcılığının ve Emniyetin Düzce'de ki bu derin yapıya karşı çok dikkatli ve başarılı bir çalışma yürüttüğü ise gözlerden kaçmıyor. 

DÜZCE FLAŞ

 

Yorumlar (0)