Düzce'de Rabia Heykeli Söküldü. Sökülürken Parmakları kırıldı

Görevden alınan Düzce eski Belediye Başkanı Mehmet Keleş tarafından yaptırılan, Rabia Heykeli, bulunduğu noktadan söküldü. Gecenin geç saatlerinde başlayan, kaldırma işlemi sırasında, yüklendiği kamyondan, telefon kablolarına takılarak düşen Rabia Heykeli'nin, serçe parmağı kırıldı. Diğer parmakları ise zarar gördü.

Düzce Gündem 11.10.2019, 15:30 11.10.2019, 16:13 Düzce Flaş
Düzce'de Rabia Heykeli Söküldü. Sökülürken Parmakları kırıldı

Yapımı Ulusal gümdemde büyük tartışmalara ve Parti Sembolü olması sebebi ile, eleştirilere sebep olan heykel, Düzce Küçüksu'da bulunan Düzce Belediyesi Nikah Salonu önüne yerleştirildi. 
Eski Belediye yönetimi heykelin maliyetinin 45 bin tl olduğunu açıklamış ancak yakın zamanda ortaya çıkan belgeler heykelin 120 Bin (+ KDV ) Liraya mal olduğunu ortaya çıkarmıştı.

Rabia Heykeli Söküldü. Sökülürken Parmakları Kırıldı


SAAT KULESİ'DE SÖKÜLÜYOR
Mehmet Keleş döneminden bir diğer tartışma konusu olan Saat Kulelerinden Şaguç Köprüsü girişinde bulunan saat kulesininde söküm işlemlerine başlandı. Dış cephesi tamamen sökülen kulenin sadece iskeleti kaldı. Saat Kulesinin başka bir noktaya taşınıp taşınmayacağı ile ilgili açıklama yapılmadı.


DÜZCELİ'NİN CEBİNDEN ÇIKAN PARALAR ÇARÇUR EDİLDİ.
Geçtiğimiz günlerde ipatal edilen Nostaljik Tramvay projesine de yaklaşık 1 Milyon 200 Bin Lira harcanmıştı. Yapım aşamaları boyunca bu projeler, Düzce'de pek çok kesim tarafından şiddetle eleştiriler yöneltilmiş, fakat eleştirileri yapanlar ''Algı Operasyonu'' yapmakla suçlanmıştı.


Nihayetinde Düzce Milyonlarca Lira zarar uğratıldı. Geçmiş dönemdeki yolsuzlukları araştırılması için kurulan komisyon, ''Merkezden Bağımsız Olarak'' yerelde kendi başına iptaldi.


Maliyetleri tartışmaya ve şüpheye sebep olan bu projelerin ortadan kaldırılması, her nekadar olumlu bir gelişme gibi gözükse de... Aslında ''ortada tartışmaya sebep olacak bir şey bırakmama çabası'' olarak da algınmaya başladı.
 

Yorumlar (0)