Düzce Belediyesi Zamlarına Sert Tepki

Geçtiğimiz günlerde Düzce Belediyesi tarafından pek çok farklı kalemde yapılan zamlar Mhp Meclis Üyesi Ayhan Cicu tarafından, sert bir dille eleştirildi

Düzce Gündem 23.11.2019, 13:17 23.11.2019, 13:57 Düzce Flaş
Düzce Belediyesi Zamlarına Sert Tepki

Düzce Belediyesi tarafından açıklanan yeni zamların yankıları devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde Düzce Belediye Meclis toplantısı 2020 yılı bütçe görüşmeleri yapılmıştı. Yapılan görüşmeler sert tartışmalara neden olurken ev ve işyerlerinde kullanılan su metreküp fiyatlarından otobüs biletlerine kadar Düzcelilerin gündelik yaşamına ait birçok kaleme zam yapılmıştı.

Mhp ve İYİ Partili Meclis üyelerinin Düzce'de vatandaşların ekonomik olarak çok zor durumda olduğunu ve bu zamların vatandaşı zor durumda bırakacığı yönündeki itirazlarına rağmen. Ak Partili Meclis üyelerinin verdiği oylarla zamlar yürürlüle sokulmuştu.

Yapılan bu zamlar günlerdir Düzceli vatandaşlar tarafından sosyal medya sert bir şekilde eleştirilmeye devam ediyor. Bu gelişmeler sürerken Mhp Meclis üyesi Ayhan Cicu'dan yapılan zamlara yönelik son derece sert bir açıklama geldi.

İHANET ÇUKURU

Ayhan Cicu Sosyal Medya hesabından yaptığı paylaşımda, şu açıklamayı yaptı;

''Düzce Belediyesi Meclis’inin bütçe görüşmelerinde,oy çoğunluğuyla almış olduğu ana kalemlerdeki yüksek orandaki zamlar,aslında geçmişte Düzce Belediyesinin altı oyularak açılan ihanet çukurlarını doldura bilmek için yapılan zamlardı.
Bu zamlara bizim ve Düzce’halkının asıl tepkisi,zamanın Düzce Belediyesi keyfi yönetiminin KANUN ve VİCDAN önüne çıkarak hesab vermemesi,asıl önemlisi hesab sorulamaması’idi...ve zam cezası Düzce halkına kesildi.''

Ayhan Cicu'dan sert açıklma

BORÇLAR VATANDAŞA YÜKLENDİ

Son günlerde Düzce Belediyesine yönelik eleştirilerin arttığı gözlemleniyor. Faruk Özlü dönemiyle başlayan ılımlı havanın özellikle geçmiş döneme ait borçların vatandaşa yüklenmesi ile kaybolduğu gözle görülür bir hal almaya başladı. 

Özellikle geçmiş dönem yapılan borçların araştırılması için kurulan komisyonun, Ak Partili Meclis Üyelerinin oyları ile iptal edilmesi, Düzce Belediyesinin yeni yönetimine olan güveni ciddi oranda sarsmıştı.

Geçmiş dönemi araştırılmasını istemeyenlerin, bu zam kararını uygulamaya sokması, bu borçları vatandaşın sırtına yükleyerek, asıl borcu yapanları kurtarmak olarak algılanıyor.

Yorumlar (1)
TORO 2 hafta önce
Nostalji tranvay vardi gecen sene..sahi noldu ona ?? Raylarini millete yolladilar galiba..yiyin be yiyin