Çalışmayan Belediye Başkanlarına Neşter

AK Parti, referandum sürecinde sıkıntı tespit ettiği ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın yenilenmesi gerektiğine işaret ettiği iki konuda çalışma yaptı. Partinin yerel yönetimler başkanlığı, belediye başkanlarını ‘Yatırımlar, halkla ilişkiler, imar düzenlemeleri ve memnuniyet’ açısından araştırdı.

Çalışmayan Belediye Başkanlarına Neşter
24 Mayıs 2017 Çarşamba 02:35

Ak Parti'de özellikle halkın yakından takip ettiği ''Çalışmayan Belediye Başkanları'' ile ilgili beklenen müdahale Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla başladı. Bugün Pek çok basın yayın organında yeral alan haberlere göre, Belediyeler, “Yönetim yapısı, yatırımlar, imar çalışmaları, seçim vaatlerinin yerine getirilme performansı, halkla ilişkiler, memnuniyet ve sevilirlik” gibi konularda değerlendirildi. Yıllara göre belediyelerin başarı trendi de çıkartıldı. İcraatlar ile ilgili takvime uyulup uyulmadığı, yıllar itibariyle belediyenin borç yükünün azalıp azalmadığı, personel sayısındaki artış, verimlilik gibi başlıkların da yıllara göre incelendiği öğrenildi. 2016 yılı raporlarına, referandum performansları da eklendi. Parti yönetimi kendi değerlendirmelerini de rapora ekleyerek, Erdoğan’a iletti. Belediye başkanlarıyla ilgili değerlendirmelerin sonunda, izlenecek yol tartışılıyor. ‘El çektirme veya 2019’da aday gösterilmeme’ konusuna henüz karar verilmedi.

DÜZCE KONUYU MERAKLA TAKİP EDİYOR.

Çalışmayan Belediye Başkanlarının akıbeti ile ilgili konu Düzce Halkı tarafından yakından takip ediliyor. Özellikle göreve geldiği günden bu yana, hizmet konusundaki eksiklikleri, ve skandallarıyla Ulusal gündemden düşmek bilmeyen, Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş'in bu süreçten nasıl etkileneceği dikkatle izleniyor.

Düzceliler'in özellikle bozuk yollar, Makam araçlarına, ve Halkın faydasına olmayan yatırımlara Başkan Keleş'in harcadığı paralar konusunda ki tepkileri, Referandum süreci sonrası, Ankara kulislerine kadar ulaşamış ve Ak Parti Belediyelerinin kırmızı alarm verdiği konusunu, gündeme oturtmuştu. Özellikle Sosyal Medya üzerinden Düzceli vatandaşların ''Düzce'nin Perişan Halini'' gösteren paylaşımları ve Başkanın yaptığı gaflar, aylarca Düzce'yi Türkiye gündeminden düşürmemişti.

DÜZCE ETKİLENİR Mİ?

Düzce Halkı'nın Belediye hizmetleri konusunda bitmek tükenmek bilmeyen şikayetleri halen devam ediyor. İki büyük Metropol arasında olmasına rağmen, İlimizin, komşu illerin çok gerisinde kalması, Vatandaşları rahatsız ediyor. Özellikle Milyonluk makam aracı skandalı nedeniyle, Başbakanlık Kamu Görevlileri Etik Kurulu tarafından cezaya alan çarptırılan, Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş'in bu süreçten ciddi şekilde etkileneceği, kuvvetli bir ihtimal olarak görünüyor. 

BAŞKAN KELEŞ'İN TEPKİ ÇEKEN BAZI, İCRAATLARI.

  • Değeri 1 Milyon Lirayı bulan Makam Aracı ve Halkın gösterdiği tepki üzerine Başkan Keleş'in '' Passat mı, çekeyim yanlarına açıklaması Ulusal gündemi sarsmış, özellikle Ak Parti Tabanından büyük tepki çekmişti.
  • Düzce'nin pek çok sorunu varken, hiç bir estetiği olmayan ve 745 Bin Lira gibi büyük bir rakam harcanarak, inşaa edilen saat kuleleri, büyük tepki çekmişti.
  • Tabiat harikası bir bölge olan Düzce Hecinler Köyüne, 16 Milyon Lira harcanarak kurulan ''Çöp tesisi'' Çevreye yaydığı kötü koku, ve suları kirletmesi nedeni ile mahkeme kararı ile, faliyeti durdurulmuştu. Tesis inşaa edildi denilen yerde ise, sadece bir havuz olduğu görülmüştü. Düzce Halkının 16 Milyon Lira parası harcanarak yapılan bu yatırım, boşa gitmişti.
  • Başkan Keleş'in, Belediyedeki müdürlüklere atadığı akarabaları konusu ise, Türkiye gündemini tekrar sarsmış, ve büyük tepkilere neden olmuştu.
  • Düzce'nin çukurlarla dolu yolları, ve Vatandaşların çamur deryası içerisinde, çekilmiş fotoğraf ve videoları sosyal medyada büyük tepki çekmişti.
  • Düzce Kültür Merkezi açılışı yapıldıktan sonra, büyük paralar harcanarak, ikinci bir açılış yapılması, eleştirileri doruğa çıkarmıştı.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.