Belediyeler'e Erdoğan Müdahalesi. Düzce Belediyesi Listede.

Cumhurbaşkanına en yakın gazetecilerden, Süleyman Özışık'ın Gazeteci Abdülkadir Selvi'nin yazısını destekler nitelikte bir makale yayınladı. Yazının içeriği önümüzdeki günlerde Ak Parti'de büyük bir temizlik başlayacağı yönünde.

Düzce Gündem 28.04.2017, 10:43 27.01.2020, 00:31 Düzce Flaş
Belediyeler'e Erdoğan Müdahalesi. Düzce Belediyesi Listede.

AK PARTİ’DE TEMİZLİK OPERASYONU BAŞLIYOR.

Ak Parti içerisinde Referandum sonrası beklenen temizliğin başlayacağı, Cumhurbaşkanı’na ve Parti’ye en yakın gazeteciler tarafından bugün duyuruldu.

Gazeteci Süleyman Özışık köşesinde yayınladığı makalede, Usta gazeteci Abdülkadir Selvi’nin son yazısından örnekler vererek, Referandum sonrası Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında toplanan Bakanlar Kurulu'nda alınan kararların analizini yaptı.

AK Parti'nin teşkilat ve belediyelerini kapsayacak çok büyük bir "temizlik operasyonu" geldiği vurgusu yapan Özışık,  Ankara'dan bazı isimlerle görüştüğünü, belirterek,  yapılacak temizliğin boyutlarını ise şu şekilde açıkladı.

ÖNCE KABİNE DEĞİŞİKLİĞİ.

Sanıldığının aksine kabinede çok büyük bir revizyon beklenmiyor. Henüz görev süresi olarak bir yılı doldurmayan pek çok bakanın yerinde kalacağı tahmin ediliyor.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Kalkınma Bakanı Lütfü Elvan, Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan, Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Enerji Bakanı Berat Albayrak ve Milli Savunma Bakanı Fikri Işık'ın görevlerine devam edecekleri kesin gibi...

Nurettin Canikli, Tuğrul Türkeş, Mevlüt Çavuşoğlu gibi partinin ağır topları da görevlerine devam edecek isimler arasında...

Rivayete göre Cumhurbaşkanı'nın değişiklik yapmayı planladığı alan daha çok ekonomiyle ilgili. İddialar doğruysa 1 Kasım'da Erdoğan'ın isteği üzerine ismi milletvekili listesine yazılan Ali Babacan yeniden ekonominin dümenine oturtulacak.

Bu durumda Mehmet Şimşek ve Nihat Zeybekçi'nin üzeri çizilebilir. Gidecekler arasında ismi konuşulanlardan biri de Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz. Meclis Başkanlığı dahil her görevde bulanan Yılmaz'ın yerine başka bir ismin getirileceği söyleniyor.

ERDOĞAN’DAN TALİMAT; BELEDİYE BAŞKANLAR’NIN TEK TEK DEĞERLENDİRİN !

Süleyman Özışık, Asıl temizliğin ise Belediye Başkanları içerisinde yapılacağı vurgusunu yaptı. Makale şu şekilde devam etti.

Belediye ve teşkilatlardaki temizlik ise çok daha büyük önem arzediyor. Abüllkadir Selvi'nin yazısında belirttiği gibi, Cumhurbaşkanı Erdoğan bu konuda şu keskin talimatı veriyor:

“Belediye başkanlıklarını tek tek değerlendirin. Sonuçlara olumsuz etkisi olan belediye başkanlarını alın, yerine belediye meclisinden birini seçin.Belediye meclisinden seçilen arkadaş başarılı olursa 2019’da onu aday gösteririz.

İl başkanlarından yorulanları, heyecanını kaybedenleri, sahada çalışmayanları belirleyin, kongre sürecinde değiştirin. Bize sahada heyecanla çalışacak İl başkanları lazım.”

Bu süreçte hem Fetö ile içli dışlı olan, hem de mıntıkasında yaptığı yanlış icraatlarla halkın gözünden düşen bazı belediye başkanlarının istifa etmesi istenecek.

Buna yanaşmayan olursa, İçişleri Bakanlığı devreye girecek ve görevden alınmalar başlayacak. Hemen akabinde, belediye Meclisi'nde seçilecek koltuğa oturtulacak.

İstanbul, Bursa ve Sakarya Merkez, Afyonkarahisar, Kayseri, Amasya, Isparta ve Düzce ilk müdahale edilecek olan belediyeler olarak göze çarpıyor.

İstanbul'da büyük hezimet yaşayan Fatih, Eyüp, Üsküdar, Sancaktepe, Sultangazi gibi belediye başkanları da bu çalışmaya dahil edilecek.

Aynı durum Ankara Büyükşehir Belediyesi için geçerli olmasa da bazı ilçeler için geçerli. Ve Kocaeli'nin Darıca başta olmak üzere bazı ilçe belediyelerini de buna dahil edebiliriz.

Teşkilatlarda ise tam anlamıyla bir savrulma yaşanacak gibi görünüyor. Çünkü teşkilatçılıktan gelen Erdoğan, teşkilatlara çok önem veriyor.

Fetö ile mücadele konusunda yeterli kadar çaba harcamayan, referandum döneminde sönük kalan, il ve ilçelerinde büyük düşüş yaşanmasına sebep olan teşkilat başkanlarının gönderilmesine de kesin gözüyle bakılıyor.


Düzce’nin Vatandaşların Göreve geldiği günden bu yana Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş’in hizmet eksiklikleri konusunda ki şikayetleri, Ankara’da karşılık bulmuş gibi görünüyor. Önümüzdeki günlerde Düzce’de büyük gelişmeler yaşanacağı şimdiden ortaya çıkmış oldu.

Yorumlar (3)
Vatandaş 3 yıl önce
Çok şükür sesimizi duydular dicem ama hiç zannetmiyorum Düzce belediye başkanı Mehmet Keleş in görevi bırakacağını kan küstürdü halka şerefsiz.
Okan 3 yıl önce
İsabetli bi karar olur ben sürekli gezen bi vatandaşım ve çevremdeki illeri sürekli geziyorum görüyorum örnek olarak Sakarya Bolu gibi çevre illerin belediyelerine baktığımda bizim belediyemizden daha fazla çalıştıkları ortada hatta düzcede yapılan çalışmalar sadece seçim zamanları yaklaştığında ortaya çıkıyor onun dışında şehircilik olarak depremden sonra hiç bir planlama yapılmadan sağı solu alan mütahitler tarafından buldukları boş arazilere hemen bina dikiyorlar
Vatandaş 3 yıl önce
Düzce Belediyesinde resmen keleş paralel yapılanması var. Mudur baskan yardimcilarini bir kenara birakin cumayerinden gelme keleş uzantili bir sürü adam boş boş belediyede dolaşip duruyor. Düzce halkina helal olsun ki bu akp.li yoneticilere ragmen Reise desteklerini surduruyorlar