Başkan Yardımcısı Ali Güney İstifa Etti.

Düzce Belediye Başkan Yardımcısı Ali Güney görevinden istifa etti. İstifa Düzce Belediyesi Resmi internet sitesinden duyuruldu.

Düzce Gündem 27.10.2017, 20:01 27.01.2020, 00:40 Düzce Flaş
Başkan Yardımcısı Ali Güney İstifa Etti.

Geçtiğimiz aylarda, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatı ile İstifası alınan, Düzce Eski Belediye Başkanı Mehmet Keleş'in sağ kolu olarak bilinen, Belediye Başkan yardımcısı Ali Güney İstifasını açıkladı.

HALKIN TEPKİSİNİ ÇEKEN BAŞKAN YARDIMCISI

Mehmet Keleş döneminde, gerçekleştirdiği tartışmalı pek çok uygulamayla, Düzce Halkının tepkisini çeken Ali Güney'in İstifası, Belediyede yaşanan değişimin artarak devam edeceğini gösterdi. Ali Güney Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş'ten sonra Düzce'de en çok tepki çeken ikinci isimdi. Özellikle taksi plakaları ve servislerle ile ilgili olarak, Vatandaşları mağdur eden uygulamaları sonrası, yükselen tepkiler, bizzat Mehmet Keleş tarafından ''Ali Güney'i yedirtmem'' sözleriyle savunulmuştu.

DİKKAT ÇEKEN İSTİFA AÇIKLAMASI

Ali Güney İstifa açıklamasında şu sözlere yer verdi;  ''Düzce Belediyesinde görev aldığım 3,5 sene içinde, yasalar ve yönetmeliklere uygun bir yönetim anlayışı ile çalıştım. Severek ve her zaman gurur duyarak yaptığım işimden ayrılırken görevim süresince çalıştığım iş arkadaşlarıma teşekkür eder, bundan sonraki hayatımda Düzce’nin güzel hatıralarını her zaman anacağımı belirtmek isterim''

Ali Güney'in yaptığı açıklamada, istifasının nedeni hakkında bilgi vermemesi ise soru işaretleri oluşmasına neden oldu.

ERDOĞAN, İSTİFALARIN NEDENLERİNİ SEÇMENE İYİ ANLATIN DEMİŞTİ.

Geçtiğimiz günlerde, AK Parti'nin, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Tayyip Erdoğan başkanlığında yapılan son Merkez Yönetim Kurulu'nda (MYK) belediye başkanlarının istifaları ile ilgili olarak, illerden gelen şikâyetlerin ve anket sonuçlarının etkili olduğunun anlatılması için uyarılarda bulunmuştu. 

Cumhurbaşkanı Edoğan'ın bu uyarısına rağmen, Düzce Belediye Başkanı başta olmak üzere, Düzce'de istifa eden, hiç bir Belediye yetkilisi hakkında, istifalarının gerçek nedenleri hakkında, halkı tatmin edecek bir açıklama yapılmadı.

Düzce'de peşpeşe gelen istifalar ile ilgili olarak, Belediyeden ve Ak Parti İl Başkanlığından, Erdoğan'ın talimatı doğrultusunda İstifaların asıl gerekçeleri ile ilgili olarak, bir açıklama gelip gelmeyeceği ise merak konusu.

Yorumlar (1)
Mesut 2 yıl önce
Gıdın gıdın mıllet sızın gıbı uckağıtcılardan kurtulsun. Beledıyeyı aile şirketine cevırdınız