Başkan Keleş Ankara'ya Çağrıldı.

Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş'in acil olarak Ak Parti Genel Merkezi tarafından Ankara'ya çağrıldığı bildirildi.

Düzce Gündem 28.09.2017, 19:31 27.01.2020, 00:38 Düzce Flaş
Başkan Keleş Ankara'ya Çağrıldı.
Ak Parti içerisinde uzun zamandır kulislerde dolaşan, bazı  Belediye Başkanlarının istifaya zorlanacağı , yönündeki söylentiler İstanbul büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'ın görevden alınmasıyla yeniden gündeme gelmişti. 
Kadir Topbaş'ın istifasının hemen ardından 10 Belediye başkanının daha istifa edeceği konuşulduğu şu günlerde, Düzceli Vatandaşlar'ın hizmet eksiklikleri konusunda yıllardır şikayetçi oldukları Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş'in, Ankara'ya acil koduyla çağrılması İstifaya zorlanacağı yönündeki haberleri tekrar gündeme getirdi.


AK PARTİ ANKET YAPTIRMIŞTI.
Geçtiğimiz aylarda Ak Parti Genel merkezi tarafından yaptırıldığı iddia edilen bir anket Başkan Keleş'in Genel Merkez tarafından mercek altına alındığının en önemli göstergesi olarak görülüyordu. Özellikle anketin konusunun ''Belediye Başkanından Memnun musunuz?'' sorusundan ibaret olması, bu iddiaları güçlendirmişti.  


AUDİ VE AKRABA SKANDALI TEPKİ ÇEKMİŞTİ.
Başkan Keleş'in göreve geldiği günden bu yana, yaptığı icraatlardan çok skandallarla sürekli ülke gündemine Düzce'nin adının kötü şekilde yansıması, Vatandaşların en çok şikayet ettikleri konuların başında geliyordu. 


Özellikle Belediye borç batağındayken Milyonluk Audi A8 Marka makam aracı alması, Başbakanlık etik kurulu tarafından cezalandırılmasına ve Vatandaşların büyük tepkisine yol açmıştı. Tüm bu eleştirilere karşılık Başkan, ''Passat mı çekeyim yanlarına'' açıklamasıyla tepkilerin Ulusal çapta daha da büyümesine neden olmuştu.


Mehmet Keleş'in Ak Parti Genel Merkezi tarafından incelemeye alınmasına sebep olan olaylardan diğerleri ise konu başlıkları ile şöyleydi; Belediye'ye yerleştirdiği akrabaları şeması, Audi Marka Makam Aracına ''FG'' Plaka takılması, Damadının Fetö soruşturması kapsamında tutuklanması,  Defalarca gidilen Yurtdışı seyahatleri.


FETÖ İDDİALARI.
Başkanı pek çok kez zor durumda bırakan önemli konuların başında ise Hakkında ki Fetö İddialarıydı. Keleş'in olası bir istifa, yada görevden alma neticesinde, hakkında açılmış muhtemel soruşturmalarla karşı karşıya kalacağı kulislerde konuşulan konular arasında. 
Düzce'nin kaderini, önümüzdeki günlerde yaşanacak gelişmelerin belirleyeceği kuvvetle muhtemel görünüyor. 

Yorumlar (5)
Emin'e sarıal 3 yıl önce
Keleş in gelmesi hataydı Düzce icin gitmesi daha hayırlı
Cezmi 3 yıl önce
Ben bir DÜZCE li olarak
Başkanın değişmesinde bir sakınca görmüyorum.
Aksine böyle tembel bir başkandan kurtulmuş olur DÜZCEM.
Vatandaş 3 yıl önce
Umarım yazdıklarınızın tümü gerçek olur.Düzce bir keneden kurtulmuş olur böylece
Şaban 3 yıl önce
Giderse kotu olur..ne guzel aile sirketi kurduyduk..bizim ayagimiz kaymasa bari...
Guzel duzcem 3 yıl önce
Dualarimiz kabul olur insAllah da kelesten kurtuluruz