Bacanağını kurtarmaya Keleş'in gücü yetmedi.

İl Özel İdaresi Genel Sekreteri ve Aynı zamanda Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş'in bacanağı olan Muharrem Tozan bugün görevinden alındı. Tozan ile ilgili karar Bakanlıkta  imzadan çıkarken, yerine İl Genel Sekreter Yardımcısı Selim Metin'in atanabileceği ancak bu konununda henüz netlik kazanmadığı öğrenildi.

Düzce Gündem 07.12.2016, 16:11 26.01.2020, 23:57 Düzce Flaş
Bacanağını kurtarmaya Keleş'in gücü yetmedi.
MUHARREM TOZAN GÖREVDEN ALINDI

Uzun süredir görevden alınacağı söylenen, ve bu yönde büyük tartışmalara neden olan, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri ve Aynı zamanda Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş'in bacanağı olan Muharrem Tozan bugün görevinden alındı. Tozan ile ilgili karar Bakanlıkta  imzadan çıkarken, yerine İl Genel Sekreter Yardımcısı Selim Metin'in atanabileceği ancak bu konununda, henüz netlik kazanmadığı öğrenildi.

MEHMET KELEŞ ETKİSİ

Tozan hakkında ki tartışmalar başladığı günden bu yana, Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş, kontrolünde ki basın kuruluşları üzerinden, Bacanağı Muharem Tozan'ın görevden alınmasına karşı büyük bir kampanya yürütüyordu. Mehmet Keleş'in Bacanağı Tozan'ı bu derece kollaması dikkateleri çekmiş, ve tepki yaratmıştı. Keleş'in Tozan konusu nedeni ile Bilim ve sanayi Bakanı Faruk Özlü başta olmak üzere, Ak Parti İl Başkanlığı ile ters duruma geldiği, hatta Kültür Merkezinin tekrar yapılan açılışında, Düzce Millet vekilleri Bakan Özlü ve Ak Parti İl Başkanı Hikmet Keskin'in katılmaması bu konu ile ilişkilendirilmişti. 

KELEŞ HERKESE MEYDAN OKUMUŞTU.

Son bir iki gündür yaşanan gelişmeler ise, Mehmet Keleş'in Tozan'ın görevde kalması konusunda ki bu ısrarının nedeni hakkında Düzce halkının kafasında soru işaretleri oluşmasına neden olmuştu. Milliyetçi Hareket Partisi Düzce İl Başkanı Ümit Yılmaz, AVM arkasında bulunan ve Düzce Belediyesi’nin park yapma hazırlığında olduğu boş arazi ile ilgili çarpıcı iddialarda bulunması. İl Özel İdaresi ve maliyeye ait söz konusu arazinin ticari alan olarak gözükmesine karşılık imar değişikliği yapılarak park haline getirildiği şeklinde ki iddaları, Tozan ısrarının ardında ki neden konusunu, daha karmaşık hale getirmişti. Aynı günlerde aynı konuyu adli mercilere taşıyan Chp, konu ile ilgili suç duyurunda bulundu. Ayrıca açıklama yapan Düzce Chp İl Başkanı Zekariya Tozan Düzce Valisi Zülkif Dağlı'nın da AVM arkasındaki yerle ilgili olarak dava açtığı iddasını gündeme getirdi.

BAŞKANIN BASIN TOPLANTISI.

Düzce gündemine bomba gibi düşen rant iddaları, kamuoyunda tarşılmaya devam ederken, Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş kendisine yakın basın mensuplarını çağırarak, bir basın toplantısı düzenledi. Basın toplantısında partisine karşı çok ser açıklamalar yaparak, Bacanağı olan İl özel Genel Sekreteri Muharrem Tozan'ı savunmaya devam etti. Keleş açıklamalarında Bakan Özlü, ve Ak Parti İl  Başkanı Hikmet Keskine yönelik sert söylemleriyle gündemi sarsmıştı. Özellikle Ak Parti Yöneticilerine yönelik Keleş'in ağzından çıkan ''Kendi işini yönetmekten aciz olanlar, Devlet yönetmeye Hükümet yönetmeye falan kalkışmasınlar'' sözleri, Keleş ile Ak Parti arasında ki gerginliğin ne boyutlara ulaştığını ortaya çıkarmış oldu.

BACANAĞINI KURTARAMADI.

Başkan Keleş'in Muharrem Tozan'ı kurtarmaya yönelik bu çabaları ve Partisine yönelik sert söylemleri jet hızıyla karşılık buldu. Bugün Düzce İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Muharrem Tozan görevden alındı. Önümüzde ki günlerde bu konuyla ve Mehmet Keleş'in Partisine yönelik sert açıklamaların çok daha farklı gelişmere sebep olacağı bekleniyor.

DÜZCE FLAŞ
Yorumlar (1)
Cesur 3 yıl önce
eee sırayla bu işlerrr keleş efendi...sıradaki sensin!!sen ve yaltakcıların defolup gideceksiniz aslanımmm