11.04.2017, 02:55

Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş Düzce'yi yine Ulusal gündeme taşıdı.

Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş icraatlarından çok olumsuz olaylarla, Düzce'yi Türkiye Gündemine taşımaya devam ediyor. Başkan Keleş, bu kezde Belediye'ye bağlı şirketler olan YEYPAŞ VE İNTAŞ'A yakınlarını ve bazı partilileri yerleştirdiği haberleriyle gündeme geldi.

 

SÜREÇ NASIL BAŞLADI ?

Düzcede yaşanan bu siyasi hareketliliği başlatanlar ise, bizzat Düzceli vatandaşlardı. 1999 Depreminden bu yana, iki büyük metropolün arasında, bir geçiş noktası olmasına rağmen, şehrin gelişmemesi, Düzceli Vatandaşlarımızı patlama noktasına getirdi. Öyle ki, komşu iller olan Sakarya ve Bolu'nun, Türkiye'de Ekonominin düzelmesiyle birlikte, büyük ataklar yaparak, özellikle şehircilik alanında Düzce'yi çok geride bırakmaları, her kesimden Düzce Halkının, Belediye hizmetlerini, özelikle de, bu kötü gidişhatın son temsilcisi olarak gördükleri Düzce Belediye başkanı Mehmet Keleş'e büyük tepki göstermelerine neden oldu.

 

 Bu tepki öyle boyutlara ulaştı ki, Düzce sınırlarının dışında duyulmaya başladı. Özellikle Belediye Başkanının aldığı Audi marka araç, Ülke gündemini uzun süre meşgul etti, Başkanın makam aracıyla ilgili yaptığı konuşma o kadar tepki çekti ki, Kendi Partiside dahil, toplumun bütün kesimleri  tarafından, şiddetle eleştirildi. Geçtiğimiz günlerde Başkanın yine Ulusal gündemi sarsan Belediyeye yerleştirdiği akrabalarıyla ilgili skandal, artık bütün Türkiye'nin gözünün, Düzce'ye çevrilmesine sebep oldu.

KELEŞ SÜREKLİ ULUSAL BASINDA

Tüm bu gelişmelerin neticesi ise, dün farklı bir şekilde ortaya çıktı. Yine Ulusal bazda yayın yapan gazete ve internet siteleri bu kezde, Belediye şirketleri olan YEYPAŞ VE İNTAŞ'A, Başkanın akrabalarının yerleştirildiği haberini yayınladılar. Ancak bu kez konunun, derinlemesine araştırılarak bu şirketlerde bazı Partililerinde maaş aldıkları konusu irdelendiği göze çarptı. Konu o kadar detaylı araştırılmış ki, çalışanların isimleri görevleri ve ne kadar maaş aldıkları dahi bu haberlerde belirtiliyor.

 

Ulusal gündemi sarsan bu haberlerin,  Belediye Başkanının her zaman yaptığı gibi ''Algı Operasyonu'' gibi popüler söylemlerle geçiştirilmesi artık mümkün görünmemektedir. Çünkü Düzceli Vatandaşlar Belediyeden hizmet alamadıkları ve Düzcede ki eksikliklerin, bu tip eş, dost akraba, yapılanmaları nedeniyle meydana geldiği düşünmektedirler.

 

Özelikle Ulusal gündemde ki bu son haberlere, konunun muhatabı olan, Düzceli Siyasetçilerin, Başkan Keleş'i korur biçimde açıklamalar yapmaları halinde, Vatandaşlar arasında ''Acaba mali ilişkiler sebebiyle mi korunuyor'' düşüncesini oluşturacaktır. Konunun muhatabları Düzce Halkının sesine kulak vermeli ve ona göre, Vatandaşları tatmin edici net açıklamalar yapmalıdırlar.

 

Özetle önümüzde ki günlerde özellikle Refenrandumdan Düzce'de çıkcak olan muhtemel ''EVET'' tercihinin, Belediye Başkanı Mehmet Keleş tarafından, kendisi için bir güven oyuymuş gibi yansıtılmaya çalışılacağı açıktır. Ancak bunun Düzce Halkı tarafından artık hiç bir şekilde karşılık bulmayacağıda gayet açıktır. Artık bütün Türkiye'nin gözü Düzce'nin üzerindedir ve Düzce'ye ''gerçekten'' hizmet etmeyen hiç kimse koltuğunda rahat oturamayacaktır.

Yorumlar (2)
hakan 3 yıl önce
Cesme yaptirdi ama bir tirilyona kim demis duzceye hizmet etmiyor diye :)
Muhammed 3 yıl önce
Ne dersek diyelim keleşin yerine reis çeketini koysa yine başkanlığı alır